Eğitim ve Başlangıç Kanadı Tavsiyesi

Bu spora yeni başlayanlar , yeni malzeme almak isteyenler , eğitim almak isteyenler , yamaçparaşütü hakkında bilgi isteyenler bu kategoriyi kullanabilirler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Sebastian
Mesajlar: 1
Kayıt: 27.01.2023, 23:23
Ad Soyad: Hüseyin AY
Şehir: İstanbul
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Eğitim ve Başlangıç Kanadı Tavsiyesi

Mesaj #1 gönderen Sebastian » 1 yıl 3 ay önce (01.02.2023, 23:30)

Herkese merhaba öncelikle ufak araştırmalar sonucu bu spora başlamaya karar verdim ancak internette çok fazla bilgi bulamadın. İstanbul'da yaşıyorum birkaç tane eğitim veren yer gördüm aradım fiyatları aşağı yukarı aynı ancak başlangıç eğitimi olarak başta teorik eğitim ardından birkaç yer çalışması ve ilk uçuşla eğitimin 7-8 derste biteceğini söylediler. Daha kapsamlı ve uygulama eğitimi fazla olan bir kurs bulabilir miyim acaba. Ayrıca devam edebilmek için bir kanat takımı almaya karar verdim ancak sıfır ürün fiyatları biraz dudak uçuklattı acaba güvenilir ikinci el ürün bulabileceğim veya alacağım ürünü test ettirebileceğim bir kurum var mıdır. Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.


Kullanıcı avatarı
Airbender
Mesajlar: 474
Kayıt: 08.09.2008, 10:15
Ad Soyad: Cenk Arman
Şehir: Ankara
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Eğitim ve Başlangıç Kanadı Tavsiyesi

Mesaj #2 gönderen Airbender » 1 yıl 3 ay önce (03.02.2023, 16:06)

Merhaba,

Öncelikle eğitimini al belki sevmeyeceksin istemeyeceksin sana göre olmadığını düşüneceksin bu durumda kulüplerin malzemelerinden faydalanmalısın.
Eğitim konusuna gelince ekoller farklıda olsa eğitim mantıkları bir birine çok yakındır bu yüzden kendine uygun olduğunu düşündüğün kulübü seçip eğitimlerini (başlangıç seviyesi eğitimlerini) almalısın. Bu nokta da eğitim bitmiyor zaten kulüp ile yoluna devam edip eğitmenin sayesinde kendini geliştiriyorsun sırasıyla başlangıç pilotu, pilot, kulüp pilotu deneyimli pilot gibi derecelere geliyorsun bunların hepsi zaman. Bu zamanı ve eğitimleri iyi değerlendirmen gerekiyor. Malzeme seçimininde de eğitmenlerin her zaman yanında olur.
İstanbul' da flyanatolia var (bir tane daha var ama ismi aklıma gelmedi, bunlar benim bildiğim daha vardır eminim) ayrıca İstanbul yakınında Fenomen var. Bu iki kulübü de takip edebilirisin.