YP Tandem Pilot Eğitimi (T1) - Fenomen AS

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tgcnstm
Ad Soyad: Tuğcan İstim
:
100+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 9 / 4
Pilot Menüsü: 

YP Tandem Pilot Eğitimi (T1) - Fenomen AS

Mesaj #1 gönderen tgcnstm » 4 yıl 2 ay önce (09.01.2020, 15:47)

Tandem Yamaçparaşütü Pilot (T1) Eğitimi

Fenomen Air Sports Yamaç Paraşütü Uçuş Okulu olarak, Türkiye'de ilkini yaptığımız YP Tandem Pilot eğitimlerine devam ediyoruz.
Detaylı bilgi aşağıda mevcuttur.

Kontenjan sınırlıdır. Kayıt için iletişime geçebilirsiniz.

[email protected]
+905462111398
http://www.fenomenairsports.com

Eğitim Bölgesi

Tandem Yamaç paraşütü pilot eğitiminde kursiyerin kurs uçuşları;
• 1.-30. uçuşları arasında meteorolojik koşullara bağlı olarak Serdivan/Sakarya veya Pamukkale/Denizli bölgelerinde;
• 31.-35. uçuşları arasında Ölüdeniz/Fethiye/Muğla'da,
• 36.-50. uçuşları arasında Alanya/Antalya gerçekleştirilmektedir.

Katılım Şartları

Eğitimin bu aşamasına katılabilmek için kursiyerin aşağıdaki koşulları sağlamış olması gerekir;
• Deneyimli Pilot “P5” Sertifikasına sahip olmak,
• En az lise mezunu olmak,
• 21 yaşından gün almış olmak,
• Sağlık yönünden uçuşa engel bir durumu bulunmamak,
• En az 1.60 m, en az 60 kg, en fazla 120 kg ağırlığında olmak gerekmektedir.
• Deneyimli Pilot “P5” Kursundan sonra en az 180 gün geçmiş ve 50 Sorti / 20:00 saat uçuş yapmış olmak.
• Fiziki kondisyonu spora uygun olmak,
• Emniyet ve emercensi kurallarına tam olarak uymak, (Önceki uçuşları değerlendirilir.)
• Sağlık Bakanlığı onaylı geçerli bir İlk Yardımcı Sertifikası sahibi olmak gerekmektedir.

Eğitim Programı
Eğitim, Fenomen Air Sports Yamaç Paraşütü Uçuş Okulu eğitim takviminde belirtilen tarihler arasında meteorolojik koşullara bağlı olarak Sakarya veya Denizli'de başlamakta olup; kurs eğitim uçuşlarının gerekli çalışmalarını yapmak üzere Ölüdeniz/Fethiye'de devam edilerek, Alanya/Antalya'da eğitim ve kontrol uçuşları ile sonlandırılmaktadır.

Kurs minimum 4 kursiyerin katılımı ile açılmakta olup; ilgili kursa daha az sayıda katılım olması halinde kurs Fenomen Air Sports tarafından koordineli olarak ilerleyen bir tarihte icra edilmektedir.

Kursiyere Tandem Yamaçparaşütü Pilot (T1) Kursu'nda eğitmen kontrolünde 50 sorti tandem uçuşu yaptırılmakta olup; bu uçuşlardan,
- En az 5 tanesinde öğretmen pilot, kursiyer yolcu konumunda (En az 1 uçuşta SIV yapılabilir ortamda irtifa azaltma hareketleri çalışılarak),
- En az 5 tanesinde kursiyer pilot, öğretmen yolcu konumunda olmalıdır.
- En az 40 sorti kursiyer pilot konumunda, yolcu olarak en az başlangıç seviye pilot (P2) ile uçuş yapılmalıdır.

Kurs süresince en az yamaç paraşütü başlangıç pilot (P2) düzeyinde bir yolcunun organize edilmesi ve uçuş sigortasının yaptırılması kursiyerin sorumluluğunda olup; kursiyerin ve yolcunun sigorta poliçeleri kurs başlamadan önce kurs evrakları ile birlikte ibraz edilmek zorundadır.

Eğitimi başarıyla tamamlamış olmak için; kursiyerin yukarıda belirtilen uçuş gerekliliklerini kontrol uçuşlarında başarıyla tamamlamış olması gerekir.

Eğitim Ücreti

Tandem Yamaç paraşütü (T1) eğitimi için okulumuzun belirlemiş olduğu ücret 7.500 TL'dir.

Ücrete dâhil olan hizmetler;
• Serdivan, Pamukkale ve Alanya bölgelerinde uçuş bölgesi- iniş alanı arasında ulaşım imkânı.
• Türk Hava Kurumu (THK) ve Dünya Hava Sporları Federasyonu (FAI) onaylı Tandem Yamaç Paraşütü Pilot (T1) Sertifikası ve Pilot Seviye Kartı.

Ücrete dâhil olmayan hizmetler;

• Konaklama
• Yeme-içme
• Bölge değişikliği transfer ücreti,
• Sigorta
• Babadağ/Ölüdeniz'de transport ücreti
• Babadağ/Ölüdeniz dağa giriş ücreti (Kurs döneminde ücret alınmaması için gerekli yazışmalar tarafımızca yapılmakta olup; onay gelmesi halinde bu ücret talep edilmeyecektir.)

Kursiyerin kontrol uçuşunda başarısız olması halinde bir sonraki eğitim sürecinde kurs ücretinin yarısını ödemesi halinde tekrar kursa kabul edilir. Bu süreçte, kursiyer Tandem eğitmeni ile yapacağı kurs uçuşlarında sorti başı;
• Serdivan,Pamukkale ve Alanya'da 150,00 TL
• Ölüdeniz'de 200,00 TL ödemeyi kabul eder.

Not:
1. Kursiyerler eğitime kendi uçuş malzemeleri ile katılırlar.
2. Kurs sürecinde kursiyerin kullanacağı tandem yamaç paraşütünün üretim yılının 1 yıldan fazla olması halinde, kursiyerin eğitime başlamadan önce ekipmanını test için Serdivan/Sakarya ofisine kontrol edilmek üzere göndermesi gerekmektedir.
Ekipmanın ücreti mukabilinde genel kontrol ya da yapılan genel kontrolde gerekmesi halinde tam bakımı yapılarak uçuşa hazır hale getirilmelidir.