Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

Kullanıcı avatarı
dorarara
Mesajlar: 70
Kayıt: 05.11.2012, 11:33
Ad Soyad: Dora Göksal
Şehir: Ankara
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Aldığı Beğeni: 18 / 0
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #21 gönderen dorarara » 6 yıl 10 ay önce (22.08.2017, 16:08)

TPP'nin 20.07.2017 tarihli 2. dönem son toplantısında alınan kararlar aşağıdaki gibidir:

1. 2018 yarışma takvimi üzerinde görüş bildirilmiştir. Yarışma takviminin temmuz ve ağustos aylarına sıkışmasının önüne geçilmesi ve katılımcı pilot sayısını azaltmayacak şekilde yarışma sayılarının arttırılabilmesi amacıyla Nisan – Mayıs 2018 ile Eylül 2018 tarihlerine birer yarışma planlanması fikri kabul görmüştür.

2. TPS 2017’nin hazırlanması konusunda görüş belirtilmiştir.

3. TPS 2018 için yapılması muhtemel değişiklikler üzerinde tartışılmıştır. TPS 2017’nin 1 Aralık 2017 itibariyle ilan edileceği ifade edilmiştir.

4. Milli Takım Seçim Kriterleri tekrar görüşülmüş ve kriterlerin 2018 sezonu için bu haliyle devamı konusunda fikir birliği oluşmuştur.

5. 2017 sezonu sonunda çalışmaya başlayacak yeni dönem TPP üyeleri için seçim yapılmıştır. Buna göre, yeni TPP üyeleri Hüseyin Tanrıverdi, Rasim Esen, Mustafa Aztekin ve Tecelli Aydın Görgülü olmuştur.

Son olarak, 2 yıl boyunca süren gönüllü çalışma dönemimizde desteğini esirgemeyen, çalışmalarımızı takip edip eleştiren, bunlara katkı sağlayan herkese ve kuruma teşekkür ederiz. Yeni seçilen arkadaşlarımızı gönülden kutlar ve çalışmalarında başarılar dileriz.

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli adına
Dora Göksal
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.


Kullanıcı avatarı
husam
Mesajlar: 34
Kayıt: 26.10.2009, 01:16
Ad Soyad: Huseyin Tanrıverdi
Şehir: Istanbul
:
Yarışma Pilotu 350+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #22 gönderen husam » 6 yıl 7 ay önce (12.12.2017, 15:17)

(TPP facebook sayfasından yapılan duyurular arşivleme amaçlı buraya (ypforum.com) Aralık'17 tarihinde taşınmıştır.)

TPP 2017 1. Toplantısı 17.08.2017 Perşembe günü Denizli – Çameli ilçesinde gerçekleştirildi.

Gündem :
- TPP 2017 Üyelerinin göreve başlaması
- TPP İletişim kanallarının belirlenmesi ve yeni kurula devredilmesi
- Çalışma prensiplerinin belirlenmesi

Alınan Kararlar :
1- Antalya Elmalı da gerçekleşen seçim ile Hüseyin TANRIVERDİ (İstanbul), Rasim ESEN(Antalya), Tecelli Aydın GÖRGÜLÜ (Mersin), Mustafa AZTEKİN (Ankara) TPP 2017 temsilcileri olarak belirlenmiş ve göreve başlamıştır.
2- İletişim kanallarının yeni oluşan kurula 15.09.2017 tarihine kadar devredilmesine karar verilmiştir.
3- a) TPP 2017 kurulunun her ayın 2. Haftası telekonferans yöntemi ile toplantı yapmasına karar verilmiştir. b) Toplantı notlarının facebook hesabında yayınlanmasına ve bir sonraki toplantı gündeminin her ayın ilk haftasında facebook hesabında yayınlanmasına karar verilmiştir. c) Toplantı gündeminin , belirtilen gündem maddelerinden ve TPP e-posta hesabına gelen e-postalardan oluşmasına karar verildi.

EYLÜL 2017 TOPLANTI GÜNDEMİ olarak aşağıdaki konular belirlenmişir.
1- 2017 yarışma değerlendirme formlarının hazırlanması
2- TPP 2017 kurulunun çalışma konularının ve zamanlamaların belirlenmesi için Çalışma Çizelgeleri Taslağı Oluşturulması (TPS 2017 Puanlama – TPS 2018 Kriterleri)

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli adına
Huseyin

Kullanıcı avatarı
husam
Mesajlar: 34
Kayıt: 26.10.2009, 01:16
Ad Soyad: Huseyin Tanrıverdi
Şehir: Istanbul
:
Yarışma Pilotu 350+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #23 gönderen husam » 6 yıl 7 ay önce (12.12.2017, 15:43)

(TPP facebook sayfasından yapılan duyurular arşivleme amaçlı buraya (ypforum.com) Aralık'17 tarihinde taşınmıştır.)

TPP'nin Eylül’17 toplantısında alınan kararlar aşağıdaki gibidir:

Gündem :
• TPP 2017 Yarışma değerlendirme formlarının açıklanması
• 2018 Yarışma Takvimi önerilerinin oluşturulması
• 2017 Türkiye Pilot Sıralamasının hesaplanması

Alınan Kararlar :
• 2017 yılı yamaç paraşütü mesafe yarışmaları değerlendirilmiş olup, sonuçlar bu paylaşım ile birlikte tüm pilotların bilgisine sunulmuştur.
• 2018 yılı yamaç paraşütü mesafe yarışmaları ön takvimi oluşturulmuş olup, bu paylaşım ile birlikte idari yönetimlerin ve organizatörlerin bilgisine sunularak, önerilerin oluşması adına ilgili çalışma yapılmıştır. Ayrıca;
• 2018 yılı yamaç paraşütü mesafe yarışma organizasyonları için TPP önerileri belirlenmiştir.

TPP adına, 2018 yılı yamaç paraşütü mesafe yarışmaları için önerilen takvim ve bu organizasyonlarla ilgili tavsiyeler aşağıdaki gibidir:
a) (Nisan-Mayıs)(Haziran-Temmuz)(Ağustos-Eylül) olmak üzere TPS'e puan verecek ana yarışma tarihleri 3 dönem şeklinde düşünülmeli ve her bir dönemde 1 yarışma planlanacak şekilde organizasyon başvuruları değerlendirilmeli. Eğitim / hafta sonu yarışmaları aralara serpiştirilebilir hatta yarışmacılar için antrenman olacakları değerlendirilmelidir.
b) Yarışma planlamaları sırasında yurt içi ve yurt dışı (PWC) yarışmalarının tarihleri göz önünde bulundurularak 2 yarışma arasında minimum 1 hafta boşluk olmalı.
c) Planlanacak yarışmalarda, uluslararası yarışmalarda uygulandığı üzere, şehir ve ülke dışından gelen sporcuların durumları göz önünde bulundurularak yarışmalar Cumartesi günü sonlanacak şekilde planlama yapılmalı.
d) Ülke ve sporcu puanlarına sağlayacağı katkı düşünülerek, Pre-Pwc Çameli yarışması, Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası olmamalı ve şampiyona farklı bir organizasyon olarak düzenlemeli.
e) Sporcuların yarışma öncesi antreman ve sezona ısınma durumları düşünülerek, Türkiye Şampiyonası, sezonun ilk yurt içi yarışması olmamalı.

• Türkiye Pilot Sıralamasının oluşturulması için ilgili altyapı çalışmaları yapılmış ve son gelecek sonuçlarla beraber, 2017 TPS’nin 05.12.2017 ile 15.12.2017 tarihleri arasında yayınlanmasına karar verilmiştir.

Ekim 2017 Toplantı Gündemi :
1- Çalışma Çizelgeleri Taslakları Oluşturulmasına Devam Edilmesi (TPS 2017 Puanlama – TPS 2018 Kriterleri)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Organizasyon Değerlendirme Formu ilgili yarışmaya katılan TPP üyeleri tarafından doldurulmaktadır. Formu dolduran kişi sayısı arttıkça sonuçların istatistiksel anlamlılığı da artmaktadır. Mercimektepe XC için 1, Bursa XC Open için 3, Kayseri Ali Dağı XC Open için 2, Çameli XC Open için 3, Elmalı Türkiye Şampiyonası için 3 üye formu doldurmuştur. Akşehir XC Open, yarışmaya katılan TPP üyesi bulunmadığından değerlendirmeye alınmamıştır. Buna göre, yarışmalarının genel değerlendirmesi ekteki gibidir.

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli adına
Huseyin
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
husam
Mesajlar: 34
Kayıt: 26.10.2009, 01:16
Ad Soyad: Huseyin Tanrıverdi
Şehir: Istanbul
:
Yarışma Pilotu 350+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #24 gönderen husam » 6 yıl 7 ay önce (12.12.2017, 15:51)

TPP Aralık’17 toplantısında alınan kararlar aşağıdaki gibidir:

1. Türkiye Pilotlar Sıralaması (TPS) 2017 hazırlandı. Buna göre, TPS 2017’nın en başarılı üç pilotu sırasıyla Dora Göksal, Yiğit Yıldırım ve Durali Karaca olmuştur. (Bkz. Ek-1).

2. A ve B Kategori Yarışma Pilotları TPS 2017’ye göre güncellendi (Bkz. Tablo-1).

3. TPS 2017, güncellenen A ve B Kategori Yarışma Pilotları listesi ile güncel FAI CIVL Dünya Sıralaması (WPRS) kullanılarak Milli Takım Seçim kriterlerini sağlayan ve 2018 yılında Türkiye’yi temsil edecek milli takım Tablo-2'deki gibidir (Bkz. Tablo-2)
Buna göre, A Milli takım ve yedek kadro ile ilk defa B takımı oluşturulmuştur.
- Rasim Esen TPS 2017’i ilk 10’da bitirdiği için
- Murat Tüzer ilk 10’da yer alamazken WPRS ilk 400’de olduğu için,
- Merve Gülşah Arslan WPRS ilk 400’de veya güncel TPS’de ilk 10’da hiçbir kadın pilot bulunmadığından, WPRS’de ilk sırada yer alan kadın pilot olduğu için A milli takıma seçilmiştir.
- Hüseyin Tanrıverdi A kategorisinde olmasına rağmen kalan 2 koşulu sağlayamadığı için yedek kadroya alınmıştır.

4. Federasyonla karşılıklı diyalog sonrası, yeni pilotları desteklemek amaçlı B Milli takım oluşturulmuştur. Seçim kriterleri olarak TPS ilk 20’de yer alması ve A Milli takım kriterlerini karşılayamamış olması benimsenmiştir. Federasyon tarafından sağlanacak destek konusu şu an belirlenmemiş olup TPP olarak önerimiz aşağıdaki şekildedir.
- İlgili yılın TPS sıralamasında ilk 10'a girmiş, yeterli kalifikasyon harfi olan fakat A Milli Takım (As+Yedek) seçim kriterlerini karşılayamamış pilotun bir (1) adet PWC ve fedarasyonun ayırdığı bütçe doğrultusunda Pre-PWC yarışmalarına katılımının dekteklenmesi
- İlgili yılın TPS sıralamasında ilk 20'ye girmiş fakat A Milli Takım (As+Yedek) seçim kriterlerini karşılayamamış pilotun, fedarasyonun ayırdığı bütçe doğrultusunda yıl içerisindeki Pre-PWC yarışmalarına katılımının desteklenmesi.
B Milli takım ile ilgili çalışmalar başlamış olup gelişmelerle ilgili bilgi ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır.

5. 2018 yılında Türkiye’de hem Aksaray PWC, hem de Çameli Pre-PWC yarışmalarının yapılacak olmasından dolayı, federasyon tarafından milli takımların öncelikli olarak bu yarışmalara katılması beklenmektedir. Bundan dolayı milli takımın yarışma takvimi ve katılım planı oluşturulmasına karar verilmiştir. Konuyla ilgili olarak bir sonraki toplantıya kadar milli takım pilotlarına ulaşılarak plan oluşturulup federasyon ile paylaşılacaktır.

6. Milli takım yönetmeliğinin 2018 sezonu öncesi gözden geçirilmesi ve ihtiyaç halinde güncellenmesi için çalışmalar başlamıştır. Ocak’18 TPP toplantısında değerlendirilecek ve duyuru yapılacaktır.

7. 2018 yarışma takvimi THSF tarafından büyük ölçüde tamamlanmış olup, yine THSF tarafından kısa süre içerisinde yayınlanacaktır.

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli adına
Huseyin
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
husam
Mesajlar: 34
Kayıt: 26.10.2009, 01:16
Ad Soyad: Huseyin Tanrıverdi
Şehir: Istanbul
:
Yarışma Pilotu 350+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #25 gönderen husam » 6 yıl 4 ay önce (14.03.2018, 23:48)

Şubat & Mart’18 aylarında olmak üzere 3 ayrı TPP toplantısı gerçekleşmiştir.

Toplantı Gündemi:
1. 2018 Türkiye Pilot Sıralaması (TPS) kriterlerinin gözden geçirilmesi ve duyurulması
2. Ulusal yarışmaların CAT2 onayı alamaması durumunda TPS 2018 için B planı
3. 2018 TPS'e puan verecek yarışmaların belirlenmesi ve duyurulması
4. Milli takım seçim kriterlerinin yeni sezon için gözden geçirilmesi
5. Milli Takım ile ilgili güncel durumun paylaşılması

Alınan kararlar aşağıdaki gibidir:

1. TPS formülasyonu gözden geçirilmiştir. TPS hakkında yeterli bilginin sağlanması amaçlı bir yönetmelik oluşturulmuştur. (bakınız: Ek-1: TPS 101 – TPS Nedir ve Formül nasıl çalışır?)

2018 yılı için Yapılan Önemli Revize:

Revizenin Nedeni: 2017 yılında Elmali Türkiye Şampiyonası yarışmasının CAT2 yarışması olmamasından dolayı pilotlar WPRS puanı alamamıştır. Bundan dolayı 2018 içerisinde yapılacak CAT2 yarışmaların daha düşük yarışma puanı verme ihtimali yüksektir.

Revize Nedir?: Yurtdışından alınan puanların ulusal yarışmalara denkleştirilmesi için, 2018 yılında uygulanmak üzere ek bir formulasyon getirilmiştir. Buna göre:

- Yurtdışı yarışmalar ile yurt içi yarışmalarda oluşacak puan farkının sadece yurtiçindeki yarışmalara katılabilen pilotlar lehine dengelenmesi amaçlanmıştır.
- Ulusal yarışmalardan alınan en iyi puanın, yurtdışından alınan en iyi 5 yarışma puanı ortalamasına (her pilot için en iyi puan) oranı alınır Bu orana “Denklik Katsayısı” denir.
Denklik Katsayısı= (Max ulusal yarışma puanı / Max 5 yurtdışı puanının ortalaması)
- Denklik katsayısı ile yurtdışından alınan puanlar çarpılarak TPS’e dahil edilir. Yani pilotlar yurtdışı puanını, direk olarak yarışmadan elde ettikleri puanları olarak değil, denkleştirilmiş puanları üzerinden alırlar.
- Denklik katsayısı sadece ulusal yarışmalardan alınan max puanın, birincisine 15% daha fazla puan veren yarışmalar için geçerlidir. Örneğin ulusal yarışmaların en yüksek puanı 50 ise, birincisine 57.5 puan ve altında veren yarışmalardan puan alan Türk pilotların puanı denklik katsayısı ile çarpılmadan TPS’e dahil edilecektir. (Pre-PWC ve diğer yurtdışı CAT2 yarışmalarından alınan puanları korumak amaçlanmıştır.)
- Denklik katsayısının ulusal yarışmalardan alınan max puandan düşük olması durumunda denklik katsayısı uygulanmaz.

2. Ulusal yarışmaların CAT2 onayı alamaması durumunda TPS 2018 için B planı:

2018 yılında yapılacak olan ulusal yarışmaların CAT2 yarışma olmama riski bulunmaktadır. Bu riskin gerçekleşmesi durumunda TPS sıralamasında kullanılan WPRS puanı alınamayacak ve 2018 sıralaması TPS üzerinden yapılamayacaktır. Bu riskin gerçekleşmesi durumunda 2018 sıralamasını yapabilmek için B planı olarak lig üsülü bir değerlendirme yapılması planlanmıştır. Henüz çalışma devam ettiğinden bir sonraki duyuru ile detayları paylaşılacaktır.

Pilot paneli olarak, ulusal yarışmalar için CAT2 onayının alınmasının çok önemli olduğunu savunuyoruz. CAT2 onayının alınmadığı durumlarda;

- Yurtiçindeki yarışmalardan WPRS puanı alınamayacak ve Türk pilotların uluslararası sıralaması düşücektir.
- Yabancı sporcuların yurtiçi yarışmalara ilgisi kaybolacaktır. Çünkü bu yarışmalardan WPRS puanı alamayacaklardır.
- Bu sorun önümüzdeki yıllarda çözülse dahi (WPRS son 2 yıldaki yarışma puanlarından pilot kalitesini belirler) bu süreç içerisinde Türk pilotların puanları kaybolacaktır. Bundan dolayı CAT2 dahilinde önümüzdeki yıllarda yapılacak olan yarışmaların, yarışmacılara vereceği puanlarının düşük olma ihtimali yüksektir.

3. 2018 yılı TPS puanlamasına aşağıdaki ulusal yarışmalardan alınan puanlar dahil edilecektir.
i) Mercimektepe XC 2018 TOKAT / Turhal 07.05.2018 - 12.05.2018
ii) Elmalı Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması ANTALYA / Elmalı 09.07.2018 - 14.07.2018
iii) Türkiye Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Şampiyonası KAYSERİ / Talas 06.08.2018 - 11.08.2018
iv) 2018 Turkish Pre-World Cup DENİZLİ / Çameli 01.09.2018 - 07.09.2018
Not: Aksaray PWC yarışması, yurtdışı yarışma olarak sıralamaya dahil edilecektir.

4. Milli takım seçim kriterleri gözden geçirilmiş ve ek maddeler dışında değişiklik yapılmamıştır. Ancak başarının desteklenmesi amaçlı aşağıdaki özel durumlar için ek madde eklenmiştir.
a) Milli takımda yer almayan ancak aynı yıl içerisinde PWC Superfinal yarışmasına katılmaya hak kazanan pilotların (örnek: Pre-PWC birinciliği, PWC ilk 15) o yıl yapılacak olan süperfinal yarışması için desteklenmesi önerilmiştir.
b) Milli takımda yer almayan ancak süperfinale katılmaya önceki senelerden hak elde etmiş pilotların o yıl yapılacak olan süperfinal yarışması için desteklenmesi önerilmiştir.

5. B milli takım ile ilgili çalışmalara henüz federasyonun finansal desteği netleştirilmediği ve mevcut yarışmalar için Milli takım finansal desteklenemediği için ara verilmiştir. İlerleyen toplantılarda konuşulmak üzere Milli takım havuzu fikri oluşturulmuştur. Fikir yeterince şekillendirildiğinde paylaşılacaktır.

Toplantı notları ve TPS 101 dosyaları ektedir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
husam
Mesajlar: 34
Kayıt: 26.10.2009, 01:16
Ad Soyad: Huseyin Tanrıverdi
Şehir: Istanbul
:
Yarışma Pilotu 350+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #26 gönderen husam » 6 yıl 1 gün önce (17.07.2018, 10:22)

Toplantı Tarihi: 16.07.2018

Gündem:
1. 2018 Türkiye Pilot Sıralaması (TPS) hesaplama yönteminin mecburi revizesi
2. 2019 yılı için yeni TPP üyelerinin seçim tarihinin ve yerinin yanınlanması

Alınan karar aşağıdaki gibidir:
1. Mercimektepe XC 2018 yarışması, yeterli task uçulamamasından dolayı TPS paunlamasına dahil edilemeyecektir.
2. Kayseri Türkiye Şampiyonası CAT2 statüsünde olamayacaktır. Dolayısıyla, WPRS puanları üzerinden hesaplama yapılarak oluşturulan TPS sıralamasının, 2018 için yapılması mümkün olmamaktadır.
3. Çameli Pre-PWC yarışması CAT2 statüsünde yarışmadır.
4. Kayseri ile ilgili bu durum hesaplamanın mecburi revizesine neden olmuştur.
5. Yeni hesaplama formülasyonun 2018 yılına özel aşağıdaki gibi olması kararlaştırılmıştır:

a. Kayseri Şampiyonası için WPRS puanı denkleştirilmesi:
Denkleştirme Çameli Pre-PWC yarışması baz alınarak yapılacaktır. Kayseri yarışmasının birincisi, Çameli yarışmasında en iyi sonucu elde eden Türk pilotun puanını alacaktır.
Örnek: Kayseri Yarışma 1.si = Çameli Pre-PWC 1.si (sıralamadaki ilk Türk pilot)
Kayseri Yarışma 1.si = Çameli Pre-PWC 10.su (sıralamadaki ilk Türk pilot)

b. Kayseri yarışma birincisi puanı belirlendikten sonra sıralamadaki diğer pilotların puanları, yarışmada elde ettikleri task puanları ile Çameli Pre-PWC yarışma katsayısı ile çarpılarak hesaplanacaktır. Aşağıdaki tabloda örnek hesaplama paylaşılmıştır. Tabloda birincinin elde ettiği 55 puan Çameli Pre-PWC’deki en iyi Türk yarışmacının aldığı temsili WPRS puanıdır.

table1.png


6. Kayseri yarışması ile ilgili yapılan bu değişiklik dışında TPS formülünde başka revize yoktur. Sıralama Mart ayında yayınlanan aşağıdaki kriterler üzerinden yapılacaktır.
Link: https://drive.google.com/open?id=1oMTTR ... 2HffXTC1ND

7. TPP 2019 üyelerini belirlemek için seçim Kayseri Şampiyonası’nda 8 Ağustos günü yapılması planlanmıştır. Toplantı salonu için duyuru yarışma sırasında yapılacaktır. TPS 2017 ilk 20’de olup oy kullanamayacak arkadaşlar vekaletlerini yarışmaya katılan arkadaşlarına verebilir. Bunun için [email protected] adresine TPP’yi bilgilendiren mail göndermesi yeterlidir.

Tüm yarışmacı pilotların bilgisine.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.


Kullanıcı avatarı
lancelott07
Mesajlar: 7
Kayıt: 23.11.2009, 04:18
Ad Soyad: Rasim Esen
Şehir: İzmir-Antalya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #27 gönderen lancelott07 » 5 yıl 8 ay önce (31.10.2018, 10:12)

Toplantı Tutanağı / Ekim’18

Değerli büyüğümüz, abimiz ve yarışma direktörümüz Bekir Baştuğ’u kaybetmiş olmanın büyük üzüntüsü içindeyiz. Tüm camiamıza ve ailesine başsağlığı dileriz.

Toplantı notları aşağıdaki gibidir:

1. Türkiye Pilotlar Sıralaması (TPS) 2018 hazırlandı. Buna göre, TPS 2018’in en başarılı üç pilotu sırasıyla Durali Karaca, Serdar Tur ve Hüseyin Tanrıverdi olmuştur. (Bkz. Ek-1) Link: https://drive.google.com/open?id=1nyE9U ... XDJ999t8Cg

2. A ve B Kategori Yarışma Pilotları TPS 2018’ye göre güncellendi (Bkz. Tablo-1).

3. Milli takım listesi güncellenmiştir. Güncellenen A ve B Kategori Yarışma Pilotları listesi ile güncel FAI CIVL Dünya Sıralaması (WPRS) kullanılarak milli takım seçim kriterlerini sağlayan ve 2019 yılında Türkiye’yi temsil edecek milli takım Tablo-2'deki gibidir.

Not: WPRS sıralaması 25.10.2018 tarihli olarak, http://civlrankings.fai.org/?a=326&ladder_id=3& sitesinden alınmıştır.

Buna göre, A Milli takım kadrosu oluşturulurken;

- Orkut Baysal, Basat Okay ve David Selçuk Erkek TPS 2018’i ilk 10’da bitirdiği ve A kategori yarışmacı olma şartını sağladığı için,
- Oğuzkan Sadeer ve Dora Göksal TPS’18 ilk 10’da yer alamazken A kategori ve WPRS ilk 400’de bulunduğu için,
- Merve Gülşah Arslan WPRS ilk 400’de veya güncel TPS’de ilk 10’da hiçbir kadın pilot bulunmadığından, WPRS’de ilk sırada yer alan kadın pilot olduğu için A milli takıma seçilmiştir.
- Yiğit Yıldırım, Hakan Akdere, Tuncay Tahtakın ve Murat Tüzer A kategorisinde olmasına rağmen kalan 2 koşulu sağlayamadığı için yedek kadroya alınmıştır.

4. Geçen sene ilk kez önerilen B milli takım çalışması, geçen sene uygulamaya sokulamamış olması ve destek konularındaki belirsizlikler sebebi ile 2019 yılı için yapılmamıştır.

Tutanağın PDF linki: https://drive.google.com/open?id=1p2W0kibDBT90bi-YL-VKvdgWPu3_0Q3M
TPS 2018 Formulasyon: https://drive.google.com/open?id=13JJqB0YC-D0EdtUI0fX2TLvDaHQGaDLD

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli adına
Rasim
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.