2015 Turkiye Cat2 XC Yarisma Takvimi

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

2015 Turkiye Cat2 XC Yarisma Takvimi

Mesaj #1 gönderen Champion » 9 yıl 5 ay önce (21.10.2014, 13:30)

Selamlar arkadaşlar

Problemli bir sezon geçirdik. Yarışmalarımızda ciddi kazalar ve organizasyon anlamında eksikliklerimiz oldu. Halen amatör ruhla ve sistemsiz ve mevzuatsız yol aldığımız için bu tip sorunlarla karşılaşabiliyoruz.
2015 yılının takvimini oluşturmamız gerekiyor.

İdeal olarak ülkemizde TPS ye puan verecek en az 3 adet cat 2 onaylı yarışma yapılması sonuçların net ve adil olması açısından önemli.
Hatırlıyacaksınız;
2014 Türkiye Pilotları sıralaması başarı grafikleri ülkemiz içerisinde yapılan Cat2 onaylı herhangi bir yarışma ve yurtdışından bir yarışmadan hesaplanıyordu.

2015 yılı için Muhtemel yarışma yerleri tahminime göre şu şekilde,

Çameli/ Denizli
Kayseri (Ali Dağı Kupası)
Turhal Mercimek Tepe/Tokat
Bozdağ/ izmir
Narlı /Kahraman Maraş
Bayramören/ Çankırı

Organizasyonlar nasıl şekillenir kimler yapar tam bilemiyorum. Ben şu an itibarı ile yarışma organizasyonlarını bırakıyorum. Genel anlamda bir boşluk olmaması için gerektiğinde "Danışman" olarak yardımcı olmaya çalışacağım.
Stratejik olarak yerel desteklerin verildiği bölgelerde takvim oluşturmakta fayda var. Bu arada bizlerde( Yarışmacılar) beklentilerimizi makul seviyelerde tutarak bu organizasyonları gerçekleştirecek olan arkadaşlara yardımcı olabiliriz.
Toplama, Ulaşım, Personel, Öğlen yemeği paketleri, Konaklama hususlarında zorluklarla karşılaşıyoruz.
Yarışma direktörlüğü ve koordinasyon konularında Oğuzkan Saader ve Özlem Çalışkan arkadaşlarımız istekli ve yetenekli. Boşluğumuzu dolduracaklarını tahmin ederim. Geçiş dönemi için gerek yerel organizatörlere gerek bu arkadaşlarımıza, elimden geldiği kadarı ile destek vermeye çalışacağım.
2015 yılı için yarışma düzenlemek isteyen yerel kurumlar, arkadaşlar ve kulüpler varsa bu başlık altında takvimi oluşturabiliriz.

2015 yılında yine Bayramörende gerçekleştirdiğimiz gibi OLC açık mesafe yarışmalarıda yapılabilir. Hakem ve görevli olmadığı için yarışma ücretide alınmasına gerek yok. Araçlarda yerel yönetimlerden karşılanabilir diye düşünüyorum.

Hayırlısı olsun.

Bu arada yarışmayı bırakmıyorum, yanlış anlaşılmasın.. Kimse heveslenmesin :)

Semih SAYIR

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Ali(Durali) Karaca » 9 yıl 5 ay önce (21.10.2014, 21:33)

Yarışmayı bırakıp sadece organizatör de olabilirdin Semih-:)))
Yarışmaları bırakmaman iyi haber, zira sen varken birinci olmak daha bir keyifli oluyor-:)))
Organizatör olarak verdiğin hizmetler ve camiaya sunduğun katkılar nedeniyle, ayrıca önümüzdeki yıllarda karşılıksız olarak yeni organizatörlere vereceğin danışmanlık nedeniyle çok teşekkürler. Bu alanda yeni bir soluğa ihtiyaç vardı, Oğuzkan'ın ve Özlem'in çok başarılı olacaklarına eminim, hatta başkaları da olmalı bu alanda, çünkü tek olmak bazen düzenlenen yarışmanın kalitesini düşürebiliyor. Önceki yıllarda yarışan ancak, 2014 yılında bazı nedenlerle yarışmalara gelemeyen arkadaşlarımızın da, 2015 yılında aramızda olmaları dileklerimle...

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 5 ay önce (22.10.2014, 06:56)

Merhabalar
Oğuzhan ve Özlem'e şimdiden başarılar.

Oğuzhan parlayan yıldızımız,maddi manevi yanındayız.

2015 Yılı için Semih Sayır'ın destek vermesi durumunda, önerilen 6 yarışma noktasına ilaveten torosların eteklerinde alternatif tespit ettiğimiz bir kaç take off var.Adana'da Valilik ve Büyükşehir belediyesi,ilçe belediyelerinden ciddi destekler alabilirim alternatif olarak Adana bölgesi diyorum.
Adana bölgesi için Semih Sayır dan take off larımızı keşif için destek bekliyorum,çukurova dan k.maraş narlıya geçmek mümkün,narlıdan sonrasını artık bilmeyen yok :)
AHAS-Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
ganiarslan
Ad Soyad: GANİ ARSLAN
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ganiarslan » 9 yıl 5 ay önce (22.10.2014, 19:13)

Arkadaşlar Merhabalar;

Adem ve Alim’den sonra Semih’in de organizatörlük yapmayacağını ilan etmesi oldukça üzücüdür. Aynı zamanda da gelecek açısından düşündürücüdür. Bölgemizde (ve başka bölgelerde) gelecek dönemde yapılmasını arzu ettiğimiz yarışmalar açısından da ciddi bir sorun oluşturmaktadır.

Ülkemizde düzenlenen yerel-bölgesel, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda görev almak üzere farklı görevleri üstlenebilecek arkadaşlarımızın yetişmesi bu sporun gelecek dönemlerde uygulanabilmesi açısından önem arz etmektedir. Her spor federasyonunun ihtiyaç duyduğu bilgiye-tecrübeye sahip insanları yetiştirmesi gibi yamaç paraşütü sporunun ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip kişilerin de (yalnızca sporcu ve antrenörlerle sınırlı olamaz) yetiştirilmesi gerekmektedir. Yıllardır ülkemizde yarışma organizasyonları düzenleyen birçok deneyimli kişinin organizatörlük veya yarışma direktörlüğü görevini bırakmalarının üzerinden son dönemde de önemli organizasyonları düzenlemiş ve herkesin takdirini kazanmış olan Adem Hasgül, Alim Yıldırım ve Semih Sayır’ın sırayla organizatörlük yapmayacağını ilan etmesi (veya yapmaması) yarışma geleceği açısından önemli bir sorun teşkil etmektedir.

Büyük riskler alınarak yapılan bu sporun yarışma süreçlerinde organizatörün önemini hepimiz biliyoruz. Kendim katıldığım yarışma organizasyonlarında tecrübeli ve deneyimli kişilerin organizatörlüğü bana nedense hep bir güven vermiştir. Katıldığımız yarışmalardan da edindiğimiz tecrübeler organizatörlük görevinin ve organizasyonun önemini anlamamıza yardımcı olmaktadır.
Semih Sayır yamaç paraşütü sporunun içerisinden yetişmiş iki arkadaşımızın gelecekte bu işi yapacağını öngörmüş. Yapacaklarından eminim ve motive edilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Ancak bunun kısa veya uzun süreçte problemi çözmeyeceğini düşünüyorum. Ülkemizde farklı spor branşlarında olduğu gibi bir federasyonlaşma süreci geliş(e)mediği için insan kaynaklarının yetiştirilmesi işi de bir standarda oturtulamamaktadır. Bu da bugün olduğu gibi ve gelecekte bu tür görevleri üstlenecek kişilerin sayıca yetersiz kalacağını göstermektedir. Bu sorunun çözümü kişisel çabalarla değil kurumsal bir yapıya sahip olan (THK gibi) kurumların katkılarıyla mümkün olabilir.

Şu anda ülkemizde kurumsal anlamda tek yetkin kurum THK olarak gözükmektedir. THK’nın sporcu ve antrenör yetiştirme işinin yanında yarışma organizasyonlarında görev alacak olan farklı niteliklere sahip (organizatör, skor hakemi, güvenlik sorumlusu, transport sorumlusu vb.) insanların yetiştirilmesi sürecine de destek olması bu sorunların çözümüne katkı sunabilir. THK Kursu ilan eder, değişik bölgelerden (yarışmaların organizasyonunun yapıldığı Kayseri, Denizli, Tokat, Çankırı, Erzincan, İzmir ve böyle yarışma yapılabilecek potansiyeli olan diğer başka illere öncelik vermek koşuluyla) gelecek belirli yeterliklere sahip, gönüllü ve istekli kişilere teorik ve uygulamalı olmak üzere kurslarını verir. O kişiler de elde ettikleri bilgiler ve deneyimli kişilerin de yardımlarıyla kısa zamanda kendilerini yetiştirebilirler.

THK düzenleyeceği böylesi kurslara yine organizatörlük yaparak deneyim elde etmiş Alim Yıldırım, Semih Sayır ve Adem Hasgül gibi kişileri davet ederek ve bu kişilerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak bir eğitim programının oluşturulmasını sağlar. Aynı zamanda eğitim süreçlerinde de bu kişilerin aktif katkıları alınarak gelecekte ülkemizde düzenlenecek yerel ve ulusal düzeydeki yarışmaların organizatörlük ve diğer görevlerini yürütecek insan kaynakları yetiştirilmiş olur. Eğitimini alan kişiler sertifikalandırılır. Kursu ilk bitirene “yardımcı organizatör” gibi bir unvan verilir ve ona uygun da sertifikası olur. Bu kişiler bölgesel, ulusal ve uluslar arası yarışmalarda belli sayıda yardımcı organizatörlük görevini başarıyla üstlendikten sonra organizatör sertifikası ve ünvanını alırlar. Bu da standartlaşmayı kolaylaştırır. Böylesi bir kursun standartları ve mevzuatı da yine organizasyon ve yarışma deneyimi edinen kişilerden oluşan bir kurulun/komisyonun katkılarıyla oluşturulabilir.

Bu süreçte bu konuda ulusal düzeyde kendini kanıtlamış olan Semih Sayır, Alim Yıldırım ve Adem Hasgül gibi kişilerin inisiyatif alarak THK yetkilileri ile görüşmeleri ve onları böylesi bir çalışmaya ikna etmeleri anlamlı olacaktır. Tabii yamaç paraşütü sporunu yapan diğer pilotların da gönülden destekleriyle…

Gani ARSLAN / TOKAT

Kullanıcı avatarı
DalisaXC
Ad Soyad: İsa Dal
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen DalisaXC » 9 yıl 5 ay önce (22.10.2014, 22:08)

28 Temmuz - 2 Ağustos 2015 tarihleri arasında Çameli'de, Denizli nin namına yaraşır, FAI Cat II kategorisinde (TPS ye puan veren) kalıcı ve geleneksel bir yarışma organizasyonu yapacağız. Teknik destek anlamında duayenimiz Semih Sayır her zaman yanımızda, bundan hiç şüphem olmadı.
Bu arada iki, hatta üç yıl aradan sonra yarışma sahnesine 2015 te dönüş yapıyorum. Yarışma kanadım yolda geliyor :)
Isa DAL

Kullanıcı avatarı
0guzkan
Ad Soyad: Oğuzkan Sadeer
:
Yarışma Pilotu 300+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen 0guzkan » 9 yıl 5 ay önce (23.10.2014, 20:47)

Merhaba

Öncelikle Semih Abi ye bu konuda bana destek verdiği için çok teşekkür ederim ayrıca Durali abi ve Güner abiyede 2012 Yılında Yarışmaya başladığım yamaç paraşütü sporunda hep bir organizasyon yapma isteğim vardı fakat organizasyon yapmak için yeterince organizasyon görmem gerektiğini biliyordum 3 yıl gerek yurtiçi gerek yurtdışı yarışma ve organizasyonlara katıldıktan sonra Organizasyon içinde birşeylere başlama zamanı gelmişti Organizasyon yapmanın öncelikle hiç bir kitabı ve ya teoriği olamaz (şahsi Düşüncem ) organizasyon düşüncesinden önce bence organizatörün iyi bir yarışmacı pilot olması, Kuralları ezbere A dan Z ye bilmesi gerekmekte ve olaylara pilot gözünden bakmalı ayrıca organizatörlük için öncelikle organizasyonlarda gerek transport olsun gerek ofis işlerinde olsun bir fiil çalışması gerek en az 2 yarışmada, benim şuan Türkiye'de gözlemlediğim yarışmalarda birinin organizatörlük için yada skor hakemliği için yarışmaya gelmiş bunun için uğraşan birini görmedim bunun en basit örneği 2014 Denizli PWC Super Final(Dünyanın en önemli yarışmalarından biri) yarışmada aktif çalışan kişi sayısı 7 idi. ( Ben iş yerimden 15 gün izin alarak katıldım)Organizatörlüğün kötü yanı Yarışmalarda yarışmacı olamıyorsun ve bir organizatör organizasyon için yarışmacı gibi son gün gelemiyor 1 haftalık Yarışma için En az 1 ay harcanıyor Önemli kısımlardan biri bu,Herkes şu düşünceye sahip yerel destek bize yardımcı oluyor, emin olun işin(Maddi Kısım Hariç) sadece %20 lik kısmını yapıyorlar nedeni yamaç paraşütünü bilmemeleri.

Türkiyeyi FAI ve PWC gözünde bu seviyelere çıkartarak ve daha fazla Türk yarışmacı pilotun Yurt dışındaki yarışmalara seçilimini sağlayan belkide ömürlerinin bir kısmını buna adayan SEMİH SAYIR ve ADEM HASGÜL hocalarıma Çok Teşekkür ediyorum.

Kötü Bir Organizasyon Yerine Yapılmamış Bir Organizasyon daha iyidir.Kötü organizasyon Türkiyenin FAI ve PWC deki classımızı düşürmekten başka bir işe yaramaz.bu herşeyden önemli gelecek için

İsa abi geri dönmene çok sevindim seninle uçmayı özledim :)

Teşekkürler :) :)

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen mubi » 9 yıl 5 ay önce (25.10.2014, 01:03)

Beden Eğitimi ve spor bölümü olan üniversitelerde uzun yıllardır spor organizasyonu dersi okutulurken organizasyonun teorisi ve kitabı yoktur ifadesi yanlış kullanılmıştır.

Hava sporları federasyonunun kuruluş yapısındaki kurullarda görev alan kulüp bağlantısı olan kişilerin görev almasının etik olmadığı gibi, organizasyon yapacak kişiler yaptıkları organizasyonlarda yarışmacı veya sporcu olarak görev almaları da etik değildir. Oğuzkan ve Özlem gibi yetenekli, başarılı ve genç olan sporcular organizasyon yapmamalıdırlar. Bu arkadaşlarımızdan beklenen yaptığımız sporu ileri götürmeleri, yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda başarılar elde etmeleridir. Daha uzun yıllar bu sporu yapmalarını beklerim.

Bu ülkede bu sporun organizasyonunu yapacak çok kişi olabileceğini düşünüyorum.

Türk Hava Kurumu bu spor için daha fazla neler yapabilir? Federasyon için çalışmalar ve baskılar neler olabilir? Bunları konuşmalıyız.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen bartsay » 9 yıl 5 ay önce (25.10.2014, 07:09)

1-semihin bu işi bir anda kesip atması saçma,
2-organizasyon ekip işidir güçlü ekip kurabilecek kaç kişi veya gurup var
3-thk uluslar arası yarışma düzenleyemez duvara çarpmış gibi olurlar ancak fai onaylı şenlik veya ziyafet düzenler

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen SENERARSLAN » 9 yıl 5 ay önce (27.10.2014, 10:57)

Semih Sayır'ın bu işlerden el ayak çekiyorum demesi ülkemiz sporu açısından bir kayıp gibi görünse de ben bilgi ve tecrübesini aktarmaktan imtina etmeyeceğini düşünüyorum. Birilerinin yetişmesi adına gerekli bir hamle olarak yorumluyorum. Oğuzkan ve Özlem yıllardır camia içinde tanıdığımız arkadaşlar. Özellikle Oğuzkan son yıllardaki başarılı performansı ile herkesin alkışladığı bir arkadaşımız. İsa abinin tekrar yarışmalara dönüyor olmasını da ülkemiz adına bir kazanç olarak görüyorum. Geçirdiğim kaza nedeni ile çok gerilere gelsem de 2015 yılında bende gökyüzünde sizinle aynı heyecanı yaşamak için var olacağım. Herkese başarılar dilerim. Ayrı bir parantez açıp Güner AKKAYA'nın kulüp başkanlığı tecrübelerinide camia ile paylaşması gerektiğini düşünüyorum. Kendisi alkışladığımız bir kulüp başkanı. Heybenizdeki bilgileri dökün herkes nasiplensin. Esen KALIN

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen SkyCloud » 9 yıl 4 ay önce (18.11.2014, 23:11)

skysports yazdı:Merhabalar arkadaşlar ,

ÇANKIRI HAVACILIK KULÜBÜ olarak 20-26 agustos 2015 de Bayramören

xc yarismasi yapmayi planliyoruz.

Yarışma Bilgilerini ilerliyen tarihde paylasacagiz.

http://www.xccanhavk.org/

Sevgili Arkadaslar,
Murat, Oguzkan ve Isa.

Neden butun yarismalar birer hafta arayla planlaniyor?
Tamam bir suru kisitlama var sizleri etkileyen ama koca yaz sezonu sanki cuvala girmis gibi asagida goruldugu uzere nerdeyse 1 ay icinde 3 yarisma birden arka arkaya yapılacak.

28 Temmuz-02 Agustos Cameli XC
20-26 Agustos Bayramoren XC
06-12 Eylul Hasan Dagi XC

Sizlerden ricam yarisma tarihlerini tum organizatorler ltf tekrar gozden gecirsin.
Haziran ayinda 1 yarisma, Temmuz ayinda bir yarisma ve Agustos ayinda bir yarisma gibi.
Her yarisma arasinda en az 3 hafta bosluk birakilmasi cok iyi olacaktir.

Halbuki nacizane tarihler soyle secilebilirdi ornegin :
21-27 Haziran Bayramoren XC (veya 28 Haziran-04 Temmuz)
26 Temmuz-01 Agustos Cameli XC (veya 02-08 Agustos)
30 Agustos-05 Eylul Hasan Dagi XC
En son SkyCloud tarafından 19.11.2014, 11:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 4 ay önce (18.11.2014, 23:33)

Merhabalar
Akın abi haklı. Çalışanları düşünecek olursak oldukça zor bir dönem olacak.
Nacizane bir tavsiyem Aksaray tarihi için olacak, Eylül ayının ilk haftası o bölgede hava oldukça sert oluyor,katılımcı pilot seviyesi açısından eylülülün son haftası bence daha uygun olacaktır.Bu durumda ölüdenizde çalışan arkadaşlarımızın katılımı için bir fırsat olabilir diye düşünüyorum.
AHAS-Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
0guzkan
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen 0guzkan » 9 yıl 4 ay önce (19.11.2014, 00:21)

Merhaba

Öncelikle bu güzel haber için teşekkürler murat abi

Tarihlere gelirsek haklısınız fakat bu sene Pwc de buna benzer bir program yayınladı o yüZden tarih olarak çok seçeneğimiz yok Pwc ile aynı tarihlerde düZenlediğimiz yarışmalar kalite anlamında biraz sıkıntıya giricek çünkü en iyi pilotlarımız pwc de olucak haziran ayı içerisinde Ösym nin ve Açık öğretimin sınavları var mayıs ayı içerisinde üniversitedeki öğrencilerin sınavları yoğun temmuz ayının bir kısmı ramazan ayı yerel destekler bu dönemde olsun istemiyorlar Güner abi evet eylül ayının sonuna sarkıtabilirdik fakat Süper final deki gibi bir havayla karşılaşabiliriz. bn yarışma tarihini belirlerken Çameli yarışmasını dikkate aldım ama gerçekten bütün yaz çuvala girdi gibi :)

SaygılarioğğD

Kullanıcı avatarı
skysports
Ad Soyad: Murat Tuzer
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen skysports » 9 yıl 4 ay önce (19.11.2014, 00:31)

merhaba arkadaslar,

bayramoren icin hava sartlari bu tarih uygun gozukuyor , bu tarihden once hava sartlari cok iyi degil bayramoren icin . sablona konuldugunda bizler icin 16 -30 agustos arasinda en iyi gozuken tarih hava ve diger yarismalar acisindan

ne dersiniz?

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen SkyCloud » 9 yıl 4 ay önce (19.11.2014, 10:00)

Organizatorler birbiriyle iletisime gecerek tarihler icin neler yapilabilir diye konusmalilar.
Ben sadece ortaya cikan problemi dile getirdim.
Gerisi sizlerin halletmesi gereken bir konudur.

Asagidaki tablodan gorunen o ki yarismalar PWC'lerin aralarina serpistirilmis.

11-14 Nisan 2015 PWC Brazil
11-18 Temmuz 2015 PWC Portugal
28 Temmuz-02 Agustos 2015 Cameli XC
08-15 Agustos 2015 PWC Swiss
20-26 Agustos 2015 Bayramoren XC
29 Aug-05 Eylul 2015 PWC Spain
06-12 Eylul 2015 Hasan Dagi XC
24-31 Ekim 2015 PWC India

18 Haziran-15 Temmuz 2015 Ramazan

Cameli ve Bayramoren tarihleri birbirine gore uygun gibi.
Tamam Ramazan ayi ve haricen konusmak bize kolay ama Hasan Dagi yarisma tarihi 28 Haziran-04 Temmuz 2015 arasi olmaz mi? Oguzkan??
Belediye ve sponsor destekleri?
Askeri tatbikat tarihleri?
Meteo ve ruzgarlar?
Duzgun bir Notam?

Ayrica gonlum Tokat'ta bir yarisma olmasini arzu eder 2015 yilinda? Mesela Turkiye Sampiyonasi? Gani?? Koray??

Kullanıcı avatarı
ganiarslan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen ganiarslan » 9 yıl 4 ay önce (19.11.2014, 10:41)

Akın abi ve Tüm Uçan Dostlar Merhaba;
Öncelikle Akın Abi Tokat'a olan ilginize teşekkür ederiz. Bizleri mutlu ettiniz.
Yarışma meselesine gelince; biz aslında Tokat'lı Pilotlar olarak hiçbir yarışmanın tarihi ilan edilmeden önce birçok planlamamızı yapmış ve yerel desteklerle ilgili gerekli bağlantılarımızı kurmuştuk. Ancak Yarışma Direktörü ve yarışma tarihleri meselesi, hala bir yarışma ilanı yapamadan beklememize neden olmaktadır. Çalışmalarımız devam ediyor. 2015 sezonunda Tokat/Turhal'da Mercimek Tepe'de (MercimekTepe XC Open 2) güzel bir yarışma yapma düşüncemiz ve planımız vardır. Ancak yarışmanın ayrıntılarını ve tarih duyurusunu Yarışma Direktörü olarak yarışmamıza destek olacak arkadaşımızın ilan etmesini uygun gördük ve o doğrultuda bekliyoruz. Birkaç gün içerisinde yarışma tarihi ve ayrıntıları hakkında tüm yarışmacı pilot arkadaşlarımın bilgilerinin olacağını umuyorum. Yarışma dönemi, Oğuzkan'ın da ifade ettiği gerekçelere dayalı olarak ve tabi bölgelerin uçuş karakteristiği ve meteorolojik özellikleri de göz önüne alınarak sıkışmış görünüyor. Bu sıkışıklığı daha fazla zorlamayan bir tarih belirleme gayreti içerisinde olduğumuzu ve gerekli duyurunun en yakın zamanda bu forumda ve diğer başka platformlarda ilan edileceğini bilmenizi isterim. Selam ve saygılarımla...

Gani ARSLAN
Tokat'lı Pilotlar adına...

Kullanıcı avatarı
0guzkan
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen 0guzkan » 9 yıl 4 ay önce (19.11.2014, 11:52)

Merhaba

Akın abi sölediğin tarihler ramazan ayına denk geliyor ne yazık ki yerel destekler bu konuda olumsuz bakıyorlar benim ilk düşündüğüm tarihlerde o aralardı.

Belirlediğimiz dönemde meteo verimli geçiyor ve sert değil, temmuz ve ağustos aylarında bölge biraz sert o yüzden çok taraftar değilim.
Notam isteklerini Valilik aracılığı ile yazılarını yazacağız olumlu dönüş olacağını düşünüyorum

Saygılar

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 4 ay önce (19.11.2014, 19:31)

Merhabalar
Mayıs ayında antreman mahiyetinde,torosların eteğinde belirlediğim bir kaç bölgede bende yarışma organize etmek istiyorum.
Bunun için take off seçimi noktasında, teknik desteğe ihtiyacım var. Yerel yönetimlerin desteği noktasında, sınırsız destek verecek belediye başkanlarım var. Farklı bölgelerde uçalım diyen pilot arkadaşlarımızada alternatif bir organizasyon olabileceğini ümit ediyorum. Sonuç olarak Semih Sayır Adana da bir kaç gün misafirimiz olduğu takdirde, mayıs ayı için bende bir tarih açıklayabilirim..
AHAS-Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen Champion » 9 yıl 4 ay önce (03.12.2014, 14:11)

Selamlar
Adanaya Günere misafir oluruz...!

Kayseri için tarih bugünlerde kesinleşir.. Büyük bir ihtimal Haziran başları düşünülüyor. World cup takvimi bizi bu sene pek etkilemez.. Yarışmacı destekleri askıda olduğu için pek rağbet göreceğini tahmin etmiyorum.

Akın yazdığı tarihler uygun görünüyor. World Cuplar ile çakışırsa da dünyanın sonu olmaz diye düşünüyorum.

Saygılar

Semih

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen SkyCloud » 9 yıl 4 ay önce (15.12.2014, 11:11)

Cesitli telefon gorusmeleri sonucu ulkemizde yapilmasi planlanan 2015 yarisma tarihlerinin asagidaki gibi bazi ufak degisikliklere ugramasi muhtemeldir.
Kesinlesen tarihler umarim organizatorler tarafindan en kisa surede duyurulacaktir.

11-14 Nisan 2015 PWC Brazil
xx-xx Haziran 2015 Alidag XC (Dusunuluyor, planlanabilir)
15-19 Temmuz 2015 Tokat Open (Planlaniyor, onay yok)
11-18 Temmuz 2015 PWC Portugal
01-06 Agustos 2015 Cameli XC (Isa'dan onay bekleniyor)
08-15 Agustos 2015 PWC Swiss
22-28 Agustos 2015 Bayramoren XC (Murat onay verdi)
29 Aug-05 Eylul 2015 PWC Spain
06-12 Eylul 2015 Hasan Dagi XC
24-31 Ekim 2015 PWC India

23 Nisan Persembe
01 Mayis Cuma
19 Mayis Sali
Ramazan : 18 Haziran-15 Temmuz 2015
Seker Bayrami : 16 Temmuz Persembe - 19 Temmuz Pazar
Kurban Bayrami : 23 Eylul Carsamba - 27 Eylul Pazar
Cumhuriyet Bayrami : 28 Ekim Carsamba - 29 Ekim Persembe

Kullanıcı avatarı
ganiarslan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen ganiarslan » 9 yıl 4 ay önce (15.12.2014, 14:43)

Akın Abi ve Tüm Uçan Dostlar Merhaba;
Öncelikle Mercimek Tepe XC Open 2015 yamaçparaşütü yarışmasının PWC olması yönünde bir irademiz var. Tarihler netleştirilir ve yarışmayı üstlenecek bir yarışma direktörü ile anlaşabilirsek ayrıntıları netleştirip 2015 yılında Turhal Mercimek Tepe'de düzenlenecek olan yarışma için PWC onayının alınması yönünde irade/çaba ortaya koyacağımızın bilinmesini isteriz.

Bir diğer husus ise malum Tokat tipik bir Orta Anadolu şehri ve toplumun inanç biçimi yerel yönetimlerin tavırlarını belirliyor. Bu nedenle Ramazan Orucu'nun olduğu günlerde yarışma organize etmek; olası yapılacak yarışmada yerel yönetimlerin desteklerini almak açısından güçlükler ortaya çıkaracaktır. Tarih sıkışıklığını bildiğimiz halde, Akın abinin Tokat'ta düzenlenecek yarışma için yukarıda belirttiği tarihlerden 15 - 16 Temmuz'un Ramazan orucunun son günleri olması dolayısıyla uygun olmayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle 18-23 Temmuz 2015 tarihlerinin daha uygun olacağına inanıyoruz. Ayrıca PWC Portugal'ın da 18 Temmuz'da bittiğinden hareketle gerekli ve uygun görürseniz (PWC Portugal yarışmasına katılacak olan pilotların da katılımını sağlayabilmek adına) yarışmanın tarihlerinin 21-27 Temmuz 2015 veya 22-28 Temmuz 2015 şeklinde (Temmuzun 3. haftasına denk gelecek şekilde) düzenlenmesinin de mümkün olabileceğini istişare ediyoruz.

Tarih planlaması konusundaki bu hususları herkesin bilgisine sunarız. Selamlarımızla...

Gani ARSLAN
Tokat'lı Pilotlar Adına...