Federasyon Başkanlık Seçimleri ÖNEMLİDİR!

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Federasyon Başkanlık Seçimleri ÖNEMLİDİR!

Mesaj #1 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 10:35)

Özellikle Kulüp Başkanları ve yöneticilerinin dikkatle okumasını arz ederim.

THSF başkanlık seçimlerinin yaz olimpiyatlarını takip eden 6 ay içerisinde yapılması gerekiyor.Tekrar hayal kırıklığına uğramamak için camia olarak , özellikle kulüplerimizle ortak haraket etmemiz gereklidir. Yaklaşan seçimlerde tek bir adayı, kendi adayımızı desteklemek menfeatlerimiz doğrultusunda olacaktır..
Federasyon başkanlık seçimlerine dair mevzuat aşağıdaki linkte var, ilgilenen arkadaşlar bakabilirler.
http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?Me ... 4%9E%C4%B0

Başkan adayımızda aradığımız özellikler şunlardır.

1- Bu başkan aramızdan, sporun içinden , tanıdığımız ve güvendiğimiz biri olmalı
2- Pozisyonunu istismar etmemeli
3- Çalışkan olmalı
4- Kurumlar ve İdarelerde saygı görmeli
5- Daha önce sporumuza hizmet etmiş olmalı
6- Mümkünse yöneticilik veya kulüp başkanlığı yapmış olmalı
7- Kanunlara yönetmelikler çerçevesinde adil olmalı ve sporcu yararını gözetmeli
8- Uzlaştırıcı ve birleştirici olmalı

Başkanlık seçimi politikamızın belirlenmesinde dikkat edilmesi gereken faktörler var.

Federasyonumuzun bugünkü durumu hiçde beklediğimiz veya umutlandığımız gibi değil ! THSF yönetimi kuruluşundan bu döneme kendisinden beklenen görevleri icra edememiş diğer bir deyimle aciz kalmıştır. Seçimlere ağırlığını koymak için kulüblerimiz insiyatifi ele almalı ve duruşunu şimdiden açık ve net olarak ifade etmelidir.

Acil çözüm gerektiren ve başarıya ulaşılamıyan hususları kısaca şöyle sıralayabiliriz.
 Lisanslama( Seviye belirten gerçek lisanslama)
 Eğitmenlik tanımlaması
 Uçuş bölgelerinin tescili ve kalkış alanlarının uçuş izinleri
 Sigorta sorunu
 FAI lisansı ve Uluslararası Federasyon üyelikleri
 Spor kodu ve yönetmelikleri
 Yarışma kodu ve yönetmelikleri
 Hakem altyapısı
 Sporcu altyapısı ve eğitim sistemi
 Milli takım seçim kriterleri
 Turkiye sıralaması( kulupler ve ferdi) sistemi

Olmadığı halde var gibi görünen şeylerde var.. Benim kişisel kanaatime göre şunlar..!

 Sporcu destekleri
Seçim kriteri belirsiz ve subjektif... Yarışmacılar yurtdışına sadece seslerini kessinler ve Federasyona destek versinler diye gönderiliyor. Örneğin PWCA Brezilyaya giden pilotların TPS seçim kriterlerine göre gitmesi gerekirken PWCA ya kalifiye olan ilk 10 kişinin masraflarının ödenmesi tamamen çelişkilidir. Diğer bir deyişle TPS de yüksek olduğu halde PWCA da ilk 5 te olmayan arkadaşlar destek alamayabilirdi. Dahası bu kriter daha önceden netleşmediği için oraya Maddi olanaksızlıktan kayıt yaptırmayan arkadaşlar hak kaybına uğramışlardır. Ayrıca PWCA ya seçilmek bir başarı kriteri değildir. Başarı önceden belirlenmiş, kabul edilmiş adil bir sıralama sisteminde üst sıralarda yer almaktır. PWCA başkan yardımcılığı yapmış birisi olarak açıkca söyleyebilirim.Dünya Kupası yarışmaları populer olmadığında eksik kalan yerler kritere dikkat edilmeksizin doldurulur.Diğer bir deyişle Brezilyaya kalifiye olan 10 sporcumuz başarılı olduğu için değil, yarışmanın seviyesi düşük olduğu için girebilmiştir.Fransa Dünya kupasına sadece 3 sporcumuzun kalifiye olduğunu düşünürseniz söylediklerimin gerçeklerle örtüştüğü görülebilir.
 Klüp destekleri
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda yüklü miktarda YP malzemesi klüplere dağıtılmak için alındı. Bu malzeme henüz dağıtılmadı ve nasıl dağıtılacağı da belirsiz.Bu malzemenin yerleşmiş bir federasyonda kulüp başarı ve aktif sporcu sayısına göre dağıtılması gerekir. Ama henüz kulüp başarısı hangi kriterlere göre hesaplanacak , belirsizdir!
Bana göre TPS formülü kulüplerinde adil sıralamasını yapabilmek üzere geliştirilmeli ve 2012 sezonu belirsizlikle başlamamalıdır. Öncelikle kulüp puanları nasıl hesaplanacak kaç sporcu klübüne puan getirebilecek konusu açığa kavuşmalı( 2+1, 3+1, 4+1 vs)

Bu sisteme görede Kulüp desteklerinin nasıl dağıtılacağı, seçimlerde hangi kulüplerin hangi *ağırlığı olacağı belli olacaktır.*bkz Federasyon seçimlerinde klüplerin temsilci oyları.

Ne yapabiliriz?
Geleceğimizi güven altına almak ve kendi kaderimizi tayin etmek hakkımızı dikkatli kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Ne olacaksa olsun düşüncesi bizi bir yere götürmez ve götürmedi. Yani işler kendi kendine yürümüyor ve bir şekilde çaba gösterilmesi ve müdahil olunması gerekiyor.
Öncelikle kendi adayımızı belirleyelim ve destekleyelim.
Bunu yapmanın en iyi yolu Kulüplerimizin uyumlu hareket etmesi ve fikirlerini tartışması için Kulüpler birliği oluşturmak olabilir. Kulüp temsilcileri bir haberleşme gurubuna üye olarak gerekli çalışmalara başlayabilir. Tespit ettiğimiz adayımız oy kullanacak bütün üyelere gönderilir ve onlara Federasyon Başkanlığı için kimi tercih ettiğimize dair net bir mesaj verilir. Bu sayede camiamız dışındaki oyların yanlış adaya gitmesi önlenir.

Yorum ve önerilerinizi Bekliyoruz

Semih SAYIR
ISUK Kulübü Bşk.yrd.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 12:24)

Guzel bir yazi ve degerlendirme olmus. Tek aday konusu basta olmak uzere bir kac kucuk ayrinti disinda Semih abiye katiliyorum. Tek aday bizi ileriye degil geriye goturur.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 13:12)

muzzy145 yazdı:Guzel bir yazi ve degerlendirme olmus. Tek aday konusu basta olmak uzere bir kac kucuk ayrinti disinda Semih abiye katiliyorum. Tek aday bizi ileriye degil geriye goturur.

Yanlış bir düşünce..!

Kesinlikle aynı fikirde değilim.
İlgili mevzuatı okuduğumuz zaman Seçimlerde bizim irademiz dışında oy kullanan kurum temsilcileri olduğunu görüyoruz.Aramızda karar birliği ile belirlediğimiz adayımızın seçilme şansı daha fazladır. Adayların birden fazla olması oyların bölünmesi ve sonrasında Kurum temsilcilerin baskın çıkmasına yol açar.
Bugün bile kimlerin ne sıfatla oy kullanacağı hangi klüplerin ne oy hakları olduğu kesinleşmiş değildir ve manipulasyona açık durumdadır!

Aramızda linke tıklamaya üşenenler varsa , şöyle bir madde var.

MADDE 8 – (1) Federasyon başkanlığı seçimlerinde oy kullanacak üye sayısı, ilgili spor dalında faaliyet gösteren kulüp ve sporcu sayısına göre tespit edilir. Seçimlerde oy kullanacak üye sayısı 100 üyeden fazla olamaz.

(2) Federasyon başkanlığı seçimlerinde

a) Genel Müdür, Genel Müdür yardımcıları, 1. Hukuk Müşaviri, kurul ve daire başkanları, Spor Toto Teşkilat Başkanı,

b) Merkez Danışma Kurulu üyeleri,

c) Olimpik branşlarda oy kullanmak üzere Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,

ç) Bünyesinde engelliler spor federasyonları ile paralimpik komitesince benimsenen spor dallarının bulunduğu federasyon seçimlerinde oy kullanmak üzere, Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,

d) Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirlenecek iki üye,

e) Branşlarında oy kullanmak üzere, bağlı oldukları uluslararası federasyonların dünya ve/veya Avrupa federasyonlarının yönetim kurulu veya hakem kurulu üyeleri,

f) Görevlerine adli veya idari soruşturma sonucu son verilmemek kaydıyla branşında oy kullanmak üzere asaleten federasyon başkanlığı yapanlar,

g) Kulüp Temsilcileri

oy kullanır.

(3) Kulüp temsilcilerinin belirlenmesinde;

a) Uluslar arası, ulusal veya bölgesel faaliyetlere katılma yoğunluğu,

b) Müsabakaya katılan sporcu sayısı,

c) Ulusal veya uluslar arası faaliyetlere ilişkin başarılar

esas alınır.

(4) Birden fazla oy kullanma hakkına sahip olan üyeler, ancak bir kez oy kullanabilir. Seçimlerde vekaleten oy kullanılamaz. Federasyonda ücretli veya sözleşmeli statü ile görev yapanlar başkanlık seçimlerinde üye olarak oy kullanamazlar.

(5) Seçim Kurulunca; seçimi yapılacak federasyon için ne kadar oy kullanılacağı Genel Müdürlük Makamından alınacak onayla belirlenir.

Kullanıcı avatarı
sancihat
Ad Soyad: Cihat Şan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen sancihat » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 13:45)

güzel ,doyurucu ve bilgilendirici bir yazı ellerine sağlık semih çukurova spor kulübü yamacparaşütü dalı temsilcisi olarak altına imzamı atıyorum ,kurulalı 2 yıldan fazla bir zaman olmasına rağmen çok yavaş gelişmeler olurken camia çok hızlı ve sıkıntılı büyüyor bu sıkıntıların ancak yukarıda semihin yazdığı özelliklere sahip biri tarafından giderilebileceğine inanıyorum .ayrıca başlangıçta tek aday göstermemiz bencede uygun olacaktır bölünmeyi engeller yeterki camia bir adayda hemfikir olsun .
selam ve saygılar

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 13:47)

SEMİH SAYIR a kesinlikle katılıyorum.ADANA HAVACILIK KULÜBÜ OLARAK TAM DESTEKLİYORUM.THSF Başkanı olacak adayın bence camia nın içerisinden ve hepsinden önemlisi sevilen sayılan bir şahsiyet olmalı sivil olmalı...
temmuz 2011 THSF düzenlediği denizli yarışmasın da ki organizasyon ve organizasyona protokolun ilgisi ve katılımı bu saygınlığın göstergesidir diye düşünüyorum.semih sayır a yazmış olduğu aydınlatıcı bilgi için çok teşekkür ederim.
AHAS OLARAK FİKİRLERİNİ DESTEKLİYORUZ...

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 14:18)

Şimdiki Federasyon başkanımız sayın Nihat Ermihan gerçekten Beyefendi ve cok kıymetli bir arkadaşımız ancak THSF ye baktığımız zaman geçen yıllarda Sayın Semih Sayır'ın yukarıdaki yazısında belirttiği ve bütün kulüp ve sporcularımızın çözüm beklediği sorunların geçen süre içerisinde çözüme kavuşturulamadığı görüyoruz
Bunun çözümü de Tüm kulüplerin bir araya gelerek ortak davranmasıdır ortak bir aday belirleyerek yeni bir kan yeni bir heyecanla çalışacak bir yönetim seçmektir
Tokat Sportif Havacılık Kulübü olarak Semih Sayır'ın görüşlerini destekliyoruz

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 18:56)

Beyefendilik konusunda zaten hepimiz fikiriz yalnız konu Anadoludaki kulüpler olarak sıkıntımız sesimizin duyurulması bence örnek olarak aralık ayında federasyonun ihale ile satın aldığı 49 takım malzemenin akibetini sanırım benim gibi tüm kulüpler merak ediyordur 4 aydır malzemenin depoda yatıyor olması bence akla önce şu cevabı getiriyor klasik seçim yatırımı olarakmı kullanılacak yoksa ihtiyacı olan kulüplere bir an önce yollanıp kullanıma sunulacakmı saygılar.

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 19:25)

Peki, bu aday sizce kim olmalı ?

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 19:28)

Başkan adayımızda aradığımız özelliklere bir iki özellik de ben eklemek istiyorum.

Güçlü olmalı,
Kurum ve kuruluşlar ile ilişki kurmak yeterli olmuyor maalesef. Bunları yaptıracak gücede sahip olabilmeli. Aksi taktirde hep hayalkırıklığı ile kalırız. Ne kadar iyi bir insan veya camiamızda sevilen birisi olsada iş yaptırma gücü olmadığı zaman hem biz hayal kırıklığına uğrarız hem de kendisi üzülür. Dolaysıyla illa ki içimizden biri olur mu bilemem. Bu konuda esnek olunabilir mi buda tartışılır. Eğer içimizden böyle bir adayımız olursa ne mutlu bize. Ancak bürokraside genel ortamlarda (yani; sivil havacılık, THK, TSK, Medya, İş dünyası vs. vs.) veya diğer konularda işi bitirebilecek birisi olmaz ise ben çok iyimser değilim. Diğer spor federasyonu branşlarından çok fazla ve farklılık gösteren sorunlarımız var. Bize güçlü bir başkan lazım. (Ha buna rağmen Yaparsa da ellerinden öperiz o ayrı)

Başkan ekibini kendi seçsin.
Başkan ekibini kendi seçebilmeli. Diğer federasyonlardan bildiğim için söylüyorum. Şimdi pek çok kulüp kendi üyelerinin yönetcilerinin kurullarda olmasını isteyecek ve bu konuda çalışmalar(kulis) yapacaktır. Bunları doğal karşılıyorum. Ancak sorunları fevkalade çok olan ve yığılmış olan bir federasyonun kan uyuşmazlıklarına tahammülü yoktur. Bu konuda kulüplerimiz bu dönemde fedakar olmalıdır. Başkan adaylarının kurullarda gerçekten iş yapabileceğini düşündüğü insanlara yer vermesinde kendisini özgür bırakabilmeliyiz.

Tabi bu 2 durumda bazı tezatlıklarda ortaya çkıyor doğal olarak. Güçlü biri ama içimizden biri olmaz ise bu sefer tanıdığı bir ekibi getirme imkanı olmayacak. Bu da ciddi problemleri yanında getirebilir. İçimizden biri olur ama güçsüz olursa işlerimiz ne kadar yürüyebilir. Sıradaki işler yapılabilir mi?

Ben kulübüm adına delege olarak oy kullanma durumunda olursam semihin yazısında belirttiği kişilik özelliklerinin yanında yukarıdaki kriterleri de ön planda tutacağımı bilmenizi isterim. Buradan bu göreve talip olacak arkadaşlarımız inşallah bunları dikkate alacaklardır.

Mevcut başkanın aday olup olmayacağı resmi olarak belli değil. Benim beklentim kendisinin aday olacağı yönündedir. Burada kendisinin yapacağı değerlendirmede benim için önemlidir. Kendisini başarılı bulmuşmudur? Bulmamışmıdır? Yaşadığı problemler, bunlara yaklaşımları, yapabilecekleri ve bunları nasıl yapacağı da dinlememiz gereken konulardan birisidir. Ekibi ile ilgili değerlendirme yapacak mı? Ekibinden memnun mu? Yoksa ekibini değiştirecek mi? Yani orası da ayrı bir değerlendirme yapmamız gereken bir konu. Sonuç itibariyle Federasyonumuz ilk başkanıdır ve kendisinin paylaşacağı değerlendirmeler fevkalade önem arz etmektedir. Bu değerlendirmesini inşallah seçimlere çok yakın değil de çok daha önce yapar ve bizlerde kendimizi bu şartlara göre değerlendirme ve geleceğimizi şekillendirme imkanımız olur.

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 19:52)

slm..AYHAVK ( aydın havacılık spor klübü ) olarak semih beyin fikirlerini paylaşıyoruz,desdekliyoruz..teşekkürler semih bey..kib

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 20:59)

SENERARSLAN yazdı:Peki, bu aday sizce kim olmalı ?

Benim ve konuştuğum diğer arkadaşlarımın adayı sayın Tahsin TEKİN dir. Kendisi tasvir ettiğimiz çerçeveye uygun olduğunu yanlızca sözleri ile değil eylemleri ilede defalarca kanıtlamıştır. Kendisi adaylığını uygun gördüğü bir zaman açıklayacaktır.

Adem Hasgülün görüşlerine katılıyorum.Adayımızın kurumlarla ilişki kuracak ağırlığı, doğru olduğuna inandığı şeyleri yapacak gücü vardır. Bu gün için Türk Hava Kurumu tarafındanda takdir edilen bir kişilik olduğunu biliyoruz.

Ademin kafasındaki soru işaretlerine gelince;

Öncelikle belirtiyim.., Tahsin abimiz başkan olursa ve şahsıma herhangi bir şekilde görev veririse, doğru yolda olduğuna inandığım bir insanın emrinde çalışmaktan gurur duyarım. Bu güne kadar olan Federasyon çalışmalarına katılmama prensibim tamamen yönetimle alakalıdır. Ülkem ve insanlarımın bana ihtiyacı olursa hazırım ve her türlü görevi severek üstlenirim.
Federasyonda seçimlerle beraber yeni bir yapılanma gelecektir. Önemli olan bu yapılanma camiayı temsil ediyormu konusudur!

İki konuda yapılanma söz konusu

1 Yönetim Kurulu( Onay mekanizması)
Bu insanlar yine aramızdan karar verme becerisi ve öngörüsüne sahip olmalı. Teknik anlamda mükemmel olmalarını beklememeliyiz. Türkiyenin gerçeğini görmeli sorunları öncelik esasıyla ivedi bir şekilde çözebilecek potansiyele sahip olmalıdırlar.
2 Teknik Kurul ( iş yapma mekanizması)
Kendi alanında uzmanlığını ispatlamış arkadaşlardan oluşmalı, teknik bilgi ve tecrübeleri yüksek olmalıdır. Teknik Kurul bir başkan liderliğinde çalışmalı ve göreve başlarken ilgili konularda iş teslim takvimi belirtmelidir.
Camiamızdaki arkadaşların bu iki gurupta kimlerin olması gerektiği hakkında bir fikirleri olduğunu tahmin ederim. Bu konuda önemi bir anlaşmazlık olacağını zannetmiyorum.

Kullanıcı avatarı
sertaco
Ad Soyad: Sertaç Özdemir
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen sertaco » 1 on yıl 1 yıl önce (03.04.2012, 21:47)

Olayı detaylarıyla paylaşan Semih Sayır'a ve görüşlerini belirten arkadaşlara teşekkür ederiz. Camiamızı tanıyan, sivil havacılık faaliyetlerinin gelişmesini sağlayacak ve kulüplerle eşgüdüm içinde çalışacak bir federasyon yönetimini bizimde destekleyeceğimizi belirtmek isterim.

Sertaç Özdemir
Tohad Kulüp Bşk.

Kullanıcı avatarı
kuzgun18
Ad Soyad: Harun Akman
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen kuzgun18 » 1 on yıl 1 yıl önce (04.04.2012, 01:40)

Sayın Semih SAYIR olayı detaylarıyla özetlemiştir. Hızla ve kontrolsüz bir şekilde büyüyen camiamızın kontrol altına alınması için Semih SAYIR'ın düşüncelerine katılıyor ve destekliyorum. (Benim ve konuştuğum diğer arkadaşlarımın adayı sayın Tahsin TEKİN dir. Kendisi tasvir ettiğimiz çerçeveye uygun olduğunu yanlızca sözleri ile değil eylemleri ilede defalarca kanıtlamıştır.) cümlesinde belirtilen sayın Tahsin TEKİN'i isabetli bir tercih olarak uygun buluyorum. Federasyon yönetiminde böyle saygın kişilerin seçilmesi durumunda camiamıza faydalı olacaklarına inanıyor ve destekleyeceğimi belirtmek istiyorum.

Harun AKMAN

Kullanıcı avatarı
sancihat
Ad Soyad: Cihat Şan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen sancihat » 1 on yıl 1 yıl önce (04.04.2012, 12:20)

Tahsin TEKİN abimizi kendiside inşallah talip olur ve gözü kapalı destekleyeceğimizi belirtmek isterim
teşekürler

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (04.04.2012, 12:52)

Çankırı havacılık kulübü başkanı TAHSİN TEKİN abimiz camia mız tarfından sevilen sayılan aynı zamanda bürokratik anlamda da bağlantıları olan bir aday olur.
AHAS olarak kendisini aday olması durumunda destekleriz.

Kullanıcı avatarı
Barış Tura
Ad Soyad: Barış Tura
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Barış Tura » 1 on yıl 1 yıl önce (04.04.2012, 13:46)

Sayın Tahsin TEKİN'i

Şu ana kadar Yamaç Paraşütü Sporu için yapmış olduğu katkılar ve sporumuza katabileceği kazanımlara inanarak adaylığı için destekliyorum.

Kullanıcı avatarı
necdet
Ad Soyad: Necdet Kara
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen necdet » 1 on yıl 1 yıl önce (04.04.2012, 15:38)

Bizde geçtiğimiz günlerde Zirve dağcılık olarak federasyona kaydımızı yaptırdık. Eğer dağcılık camiasındaki gibi ayak oyunları olursa mevcut başkanların değişimi hayli zor. Oyları kimlere nasıl kullandıracağını belirleyen bir sistemde demokratik bir seçim olmasını beklemek zor diye düşünüyorum. Şimdiden alınacak önlemler, atılacak adımlar varsa yapılmalı. Bizim klubün oy hakkı olucak mı onu dahi çözemedim?

Kullanıcı avatarı
skysports
Ad Soyad: Murat Tuzer
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen skysports » 1 on yıl 1 yıl önce (04.04.2012, 19:41)

Çankırı havacılık kulübü başkanımiz TAHSİN TEKİN i adayligindan dolayi kutlar,
Adaylığıni destekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
yasemin
Ad Soyad: Yasemin Yılmaz
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen yasemin » 1 on yıl 1 yıl önce (04.04.2012, 19:48)

Semih Sayır'ın ve Adem Hasgül'ün federasyon başkanlığı seçimlerinde göz önüne alınması gereken başkanlık kriterlerine katılıyorum ve ben de camiada bu kriterleri en güçlü sağlayabilecek kişinin Tahsin Tekin olduğu konusunda hemfikirim. Umarım Tahsin Tekin de bu yönde adaylığını en kısa sürede açıklar.

Kullanıcı avatarı
mevlüt
Ad Soyad: Mevlut Altıparmak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen mevlüt » 1 on yıl 1 yıl önce (04.04.2012, 23:08)

1990 Yılından beri tanıdıgım,Yamac parasutu konusunda biz o zamanların Fethiye pilotlarına verdigi maddi manevi onca destege sahit olmuş biri olarak degerli büyügümüz TAHSİN TEKİN abimizi ederasyon baskanı olarak görmenin camiamıza cok ama cok seyler kazandıracagına inanıyorum...Mevlüt Altıparmak[/b]