Federasyon Başkanlık Seçimleri ÖNEMLİDİR!

Türkiye Hava Sporları Federasyonu hakkında haberler, tartışmalar, bilgiler.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #81 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (12.11.2012, 14:19)

Wings yazdı:Selamlar, bu başlık altındaki 8.4.2012 tarihli, aşağıda alıntıladığım mesajım halen geçerlidir, bu konuda Durali benim soracağım soruları yazmış, yazdıklarına aynen katılıyorum.

Tartışmaya açmak istediğim bir konu ise Yamaçparaşütü branşının ayrı bir federasyon olması konusu.
Öncelikle hatırlatmak isterim ki federasyon kurulması için GSGM'ye yaptığımız resmi başvuruda, talebimizi aynen bu şekilde, yani sadece Yamaçparaşütü Federasyonu kurulması için yapmıştık, şahsen benim de tercihim bu yönde idi, ancak GSGM'nin konuya yaklaşımı tüm hava sporlarını bünyesinde barındıran bir federasyon kurulması şeklinde oldu.
Bugün geldiğimiz noktada, önümüzdeki seçimlerde delegelerin bir kısmı GSGM bürokratlarından, bir kısmı yamaçparaşütü ile ilgili kuluplerden ve bir kısmı da diğer branşların kulüplerinden gelecek.
Böyle bir ortamda, bizim öne çıkaracağımız başkan adayımız eğer Yamaçparaşütü'nün ayrı bir federasyon olmasını öngörüyorsa, o halde büyük ihtimalle:
- GSGM'nin oylarını alamayacak
- Diğer branşların oylarını alamayacak
demektir. Böyle bir durumda da seçimi kazanması zor görünüyor.

Başkan adaylarından, Durali'nin sıraladığı sorulara ek olarak bu konudaki düşüncelerini de öğrenmek isterim.

Wings yazdı:THSF başkanlık seçimleriyle ilgili olarak kafamda çoook soru var, ancak havanda su dövmek istemiyorum, adaylıklar kesinleştikçe adaylara sorularım olacak. Oyumu merak ediyorsanız, şu anda hiçkimseye rezerve değil, başkan oldukları taktirde belli sorunlara nasıl çözüm bulacaklarına dair beni ikna eden oyumu alır. Tahsin beyin kesinlikle aday olmasını arzu ediyorum, bu camiadan kendi içimizden bir aday çıkarabiliyor olmamız gerekirdi zaten, ancak sırf bu özelliği yeterli olmaz, dediğim gibi eski başkandan ya da diğer rakiplerinden daha etkin çözümler üretebileceğine dair ikna olmam gerekiyor ve bunu yapabilmesini de can-ı gönülden ümit ediyorum.

Merhabalar

Federasyonumuzun sorunları bu başlık altında ve diğer başlıklar altında defalarca belirtildi. Sorunlar konusunda bir anlaşmazlık yok... Bu konuda hemfikiriz.

Bu problemlerin nasıl çözüleceği konusunda bir yöntem belirleme ve uygulama esasları merak ediliyor.

Bu konuların burada yada başka ortamlarda seçim vaatleri şeklinde deklere edilmesi hiçbir sorununa açıklık getirmez. Başkanlık seçimleri biz kabul etsekde etmeksekde bir yere kadar zorunlu siyaset gerektirmektedir. Bu siyaset yapılmazsa gurupları birleştirmek veya ortak amaç oluşturmak mümkün değildir. Aynı şekilde seçimde kullanılacak oyların adayımıza yönlendirilmeside bu yöntemle gerçekleştirilecektir.

Bazı arkadaşlarımızın kafası karışık ve açıklama istiyorlar..!

Size her türlü ve daha da vahim olanı sizin istediğiniz türde bir açıklama yapılabilir. Bu sadece gönülleri hoş tutmaya beklentileri rahatlatmaya yarayacaktır. Diğer yandan seçim öncesi ne vaat verilirse verilsin yerine getirileceğininde bir garantisi yoktur.

Bu kısımdan sonrasını Başkan Adayımız Tahsin Tekin beyin beni teknik konularla ilgili çalışmalarda görevlendirebileceği düşüncesinden yola çıkarak kendi görüşlerim çerçevesinde yazıyorum.

Öncelikle belirtmekde yarar var.., Federasyonumuz teknik konularla ilgili kanunlar ve yönetmelikler yönünden en zor ve karmaşık federasyonlardan birisidir. Bu konu GSM tarafından tam olarak algılanamadığı için THSF nin kuruluşunda bu yana önemli hatalar yapıldı. Diğer federasyonlarda belki Dalış federasyonu bize yöntem ve uygulama açısından biraz benzesede bizim federasyonumuzun daha karmaşık bir yapısı olduğu su götürmez bir gerçektir..

Yamaç paraşütü sporu yapan bir kişi gelişmiş ülkelerde gördüğümüz üzere bu sporu yapabileceğini ispatlayan bir yeterlilik belgesine sahip olmalıdır. Bu Belge hiçbir şekilde sporcu lisansı değildir. Bu gün ellerimizdeki sporcu lisansları bizim bu sporu yapmakda ehil olduğumu anlamına değil sadece federasyonun bizim farkımızda olduğu ve sayımızı tespit edebildiği anlamına geliyor.

Pekala sorunlar belirli ve otaritede yasal olarak mevcutsa bu işler nasıl oluyorda tamamlanamıyor?

Bana göre sorun otoritenin gerektiği gibi kullanılamamasıdır. İlgili yönetmelik THSF dahil olmak üzere federasyonu yetkili tanımlamıştır.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 0719-7.htm

Yetki konusunda bir karmaşa yok.. Sadece erklerin kullanılamaması gibi bir husus var. Buda (kimse kusura bakmasın) en hafif tanımlanması ile beceriksizlik diye adlandırılır. Kurucu federasyondan benim böyle bir beklentimde yoktu açıkcası., Ben bu federasyonun yönetiminin bizleri seçimlere götürme işlemleri ile uğraşacağını öngörmekdeydim. Devlet tarafından atanmış hiçbir başkan veya yönetici bu denli karmaşık bir Federasyonun problemlerini anlayamaz ve çözemez.

Bu çalışmalar bizim tarafımızdan yapılmak zorunda ve bizi anlayan bir başkan tarafından takip edilmeli..Bu manada teknik bilgi ve becerisi olan herkesi çalıştırmak, motive etmek zorundayız. Bu insanlar eğer para ile motive oluyorlarsa maddi kaynak bulunur veya tahsis edilir yada onore edilmeleri gerekiyorsa bunlara Başarı belgesi, Uzman eğitmen, uzman danışman payeleri verilir.
Bizim milletimizin, sporcularımızın , teknik adamlarımızın böyle bir becerisi yoksa, ( ben böyle bir çıkarıma asla inanmam!) Yurdışından uzmanlar getirilir ve gerekli çalışmalar yaptırılır. Maddi kaynak yasal yönertmelikler çerçevesinde sağlanamıyorsa Bu kaynak sponsorlar veya bağışlar sayesinde yaratılır.

Diğer bir deyişle bu işlerin tamamlanamamasının bir özürü olamaz

THK THSF çekişmesi ve Uluslararası Federasyon çözümü;

Ülkemizdeki yasaların THSF yi yetkilendirmesinden oluşan dayanakla benim görüşüme göre THKyı da denetleme yetkisi bulunuyor. Bu durumun ispatı ise Tarih ve sayısını hatırlamadığım GSGM den Valiliklere gönderilen ve havacılıkla ilgili her türlü faaliyetin THSF nin iznine tabi olması gerektiğini bildiren yazıdır!.

Bu yazı neden 3 yıl sonra yazıldı?
Böyle bir yazı yazılabiliyorsa THSF nin THK üzerinde denetleme yetkisi tescil edilmiş demektir. THSF tarafından Sportif faaliyetleri denetlenebilen bir THK nın FAI sorununda çözüme yanaşmaması Federasyonla masaya oturmaması menfeatleri ile çelişecektir.

Yönetim kurulu ve denetleme mekanizmaları;
Bu husularda kulüplerimizin yeterli insiyatifi ele almadıklarını dışarıda bırakıldıklarını görüyoruz. Yönetim kurulu ve teknik kurul kulüplerinde onayı ile yeterli teknik ve deneyim önşartların taşıyan kişlerden oluşmalıdır.Eş, dost, rica ile bu kurullar oluşturulamaz... Gönüllü olmakta bu kurullarda yer almak için bir yeterlilik oluşturmaz( Şu andaki durum)

Uçuş bölgelerindeki denetleme mekanizmaları ise bölgede faaliyet gösteren kulüpler vasıtasıyla, eğitmenler tarfından sağlanabilir. Zira THSF nin THK tarafndan Ölüdenize yapılan uygulama gibi maaşlı personel görevlendirme lüksü olmayabilir. Ayrıca THSF nin vizyonu denetleme mekanizmasının sadece Ölüdenizde değil bütün ülke genelinde olmasıdır.

Sporcu destekleri nasıl olmalıdır;

Sportif Başarı tanımlanır ve formüle edilir. Bu formule göre başarı gösteren sporcular desteklenir. Gelecek vaat eden ama çok başarılı olmayan sporcular( Ne demekse) PWCA yerine daha düşük maliyetli alt klasman yarışmalara gönderilir.
Eğitim kampları ve seminerler düzenlenir ve yarışmalar katılacak , desteklenecek sporcuların katılmaları sağlanır. Bu sporcuların başarı / Motivasyon / konsantrasyon grafikleri uzmanlar tarafından saptanır, Gerekirse yurdışından uzman Yarışma pilotu eğitmenleri getirilip altyapı çalışmalarına ağrılık verilir.
Yurdışına gönderilen sporcuların başarı grafikleri değerlendirilip yeterli başarıyı/ disiplini gösteremeyen sporcular yedeğe alınır.

Yurtdışı kafilenin başında giden görevliler sporcuların motivasyonunu, disiplinini, sağlığını ve konsantrasyonunun en üst seviyede olmasını sağlar ve sporcuları alkol ve uyuşturucu gibi maddelerden uzak tutar.

Bu hususlar benim hayalimdeki ve kalbimdeki Federasyonun çalışma esaslarından bazıları.. Diğer konularıda başka bir yazımda tamamlamayı düşünüyorum

Sağlık ve esenlikler dileğiyle
Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #82 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (13.11.2012, 00:03)

Tokat sportif havacılık kulübü olarak Sayın Tahsin Tekin başkanlığında oluşacak yeni yönetim kurulunu destekliyor Sayın Semih Sayır ve Durali Karacanın yazdıklarına katılıyor ve destekliyoruz kurulduğu yıldan bu yana kendi antrenörünü yetiştiremeyen bir federasyon için beklentilerimize cevap verdi demek mümkün değildir ancak olayı sadece yarışma seviyesinde düşünmemek lazım camia da yarışma amacıyla uçan pilot sayısı toplam uçanların %10 u kadardır oysa hafta sonu pilotu tandem pilotu paramotor pilotu olarak amatörce ve sertifikasız olarak uçan %90 pilotumuzu da düşünmek ve onları biran evvel sertifikalandırmak federasyonumuzun görevidir

Kullanıcı avatarı
Airbender
Ad Soyad: Cenk Arman
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #83 gönderen Airbender » 1 on yıl 1 yıl önce (13.11.2012, 12:46)

Secilecek olan baskanin yp den olabilecigi bu kadar kesin mi acaba. Bizden cok daha fazla modelciler var. Baska braşlar da var.

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #84 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 1 yıl önce (13.11.2012, 14:01)

gakkaya001 yazdı:merhabalar
seçimde oy kullanacak kulüpler şu şekilde olacak .Gençlik ve spor bakanlığının yeni belirlediği duruma göre seçimde delege belirleyecek kulüplere 2010-2011 Türkiye şampiyonasına katılmış zorunluluğu getirildi federasyona seçimlerinde kullanılacak oyların %30 bu şekilde olacak geri kalanını bürokrat oyları belirleyecek (GSGM,İÇ işler bakanlığı,Olimpiyat komitesi,Olimpiyat şampiyonları )gibi.
selamlar
AHAS-Güner Akkaya

Teblig edilmiş, duyurulmuş bir seçim yönetmelik olmadığı için Güner Arkadaşımızın dediği 2010-2011 yılı yarışmalara katılma zorunluluğu gibi bir uygulama olamaz. 2 adet resimle çıkartılan lisan pilot seviye kartı olamaz, o zaman lisans çıkartan herkesin uçması için bir engel yok demektir. Öncelikle federasyon daha önce birçok arkadaşımızın değindiği gibi sertifika kontrol kursları ile pilot seviye tesbiti yapması lazımdır. Federasyonun düzenlemiş olduğu yarışmalara katılan arkadaşlarımızdaki lisans almak için 2 resim, rapor ve 1 hafta süre lazım kısacası 80 yaşındaki babama şu an istesem 1 hafta sonra lisans alırım bu benzer......

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #85 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (13.11.2012, 18:01)

Merhabalar,
Arkadaşlar, bu başlık altında sadece ne yapabiliriz amaçlı bir yola çıktık. Bunun dışında kimsenin kimseye birşeyler açıklama, ispat etme zorunluluğu bulunmuyor. Bazı arkadaşlar THSF lisanslarını tiye almış, hatta 80 yaşındaki dede bile lisans alabilirmiş gibi. Ben diyorum ki madem 2 resimle kolayca alınan lisans dağıtılıyor, o zaman bu federasyona demek ki itibar edilmiyor. O zaman itibar etmediğimiz oluşumun içinde olmayın, bir arkadaşın atıp diğer arkadaşın tuttuğu bir ortama da girmeyin. Benim p1 bile yok, t2 de yok ama uçuyorum. Uçuş kayıtlarını açıp bir bakın ben dahil 2 resimle dağıtılan lisansa sahip THSF'ye bağlı kulüplerin pilotlarına. Nerdeler, hangi world cup'a, hangi yarışmalara katılmış, hangi dereceleri almışlar. Onun için diyorum ki herkes işine baksın biz de. Böyle daha iyisini yapan yapsın ama uçsun, bir şeyler yapsın. Bu başlığı manipule etme yollarına girmeyin ltf arkadaşlar. Burdan atıp tutmak kolay. Cebinde p4 p5 gezen benim bölgemde bir sürü çakma pilot var. Belge boş icraat önemli lafla bu işler olmuyor. Selamlar

THSF - ADANA HAVACILIK KULÜBÜ BAŞKANI

Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #86 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 1 yıl önce (13.11.2012, 21:14)

Bu kısımdan sonrasını Başkan Adayımız Tahsin Tekin beyin beni teknik konularla ilgili çalışmalarda görevlendirebileceği düşüncesinden yola çıkarak kendi görüşlerim çerçevesinde yazıyorum.

Bu forum'da yazmak için vaad edilmiş makamlara ihtiyaç olmaması çok sevindirici.

Bu şekilde ben de düşüncelerimi yazabiliyorum.

Benim acizane fikrim ise adayların kendi düşüncelerini sistemetik bir şekilde bizlerle paylaşmalarıdır. Bu noktada Durali'ye tamamen katılıyorum.

Diğer bir nokta ise Sayın Tahsin Tekin'in camianın geneli tarafından kabul gören bir aday olması ve tek aday olarak gösterilmesidir.

Ancak Semih Sayır'ın Tahsin Tekin ile olan ilişkisinin camia üzerinde kaygı yarattığı da bir gerçektir. Semih Sayır'ın ekip çalışmasına yatkın olmaması, etrafındaki kişileri hiçe sayan yaklaşımı, yapıcı olmaması gibi özelliklerinden dolayı, üst düzey teknik birikim ve tecrubelerine rağmen, federasyonda görev almamasının daha faydalı olacağını düşünüyorum. Bu görüşüte olan birçok pilot olduğunu da biliyorum.

Sayın Tahsin Tekin'i kendi adına açıklama yapmaya davet ediyorum.

teşekkürler,

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #87 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (13.11.2012, 23:22)

ucarimanda yazdı:
Ancak Semih Sayır'ın Tahsin Tekin ile olan ilişkisinin camia üzerinde kaygı yarattığı da bir gerçektir. Semih Sayır'ın ekip çalışmasına yatkın olmaması, etrafındaki kişileri hiçe sayan yaklaşımı, yapıcı olmaması gibi özelliklerinden dolayı, üst düzey teknik birikim ve tecrubelerine rağmen, federasyonda görev almamasının daha faydalı olacağını düşünüyorum. Bu görüşüte olan birçok pilot olduğunu da biliyorum.

+1

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #88 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 01:15)

gakkaya001 yazdı: ......Bazı arkadaşlar THSF lisanslarını tiye almış, hatta 80 yaşındaki dede bile lisans alabilirmiş gibi. Ben diyorum ki madem 2 resimle kolayca alınan lisans dağıtılıyor, o zaman bu federasyona demek ki itibar edilmiyor. O zaman itibar etmediğimiz oluşumun içinde olmayın......

THSF - ADANA HAVACILIK KULÜBÜ BAŞKANI

Güner Akkaya

Kimseyi tiye almayız haddimizi biliriz. Federasyonun kurulmasında Türk Hava Kurumunun pozisyonu çok önemlidir. Kurum Federasyonu tanımasada bu konudaki kırılma noktası Kurumun THK ismiyle başlıyan kulüpler kurdurması olmuştur. Bu sureçte acizane bizimde katkımız olmuştur, bir önceki Genel Başkan Yusuf GÜNGÖR beye yapmış olduğumuz bilgilendirmeler neticesinde her il bazında Sportif Kulüpler kurulmasına karar verilmiştir ilk kulüpte THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Derneği olarak kurucu başkanlığımızda kurulmuştur. Ayrıca Gençlik Spor Genel Müdürlüğü bazında yapmış olduğumuz girişimler neticesinde Federasyonumuz kurulmadan Derneğimizin Kulüp olarak tescili yapılmıştır. Tescil işlemi esnasında istenen Antrenörlük ve eğitmenlik belge ve formaliteleri Türk Hava Kurumandan alınan gerekli yazı ve belgelerle aşılmıştır. Bir diğer husus lisans konusunda tiye alınmakla itham edilmemizdir şunu belirtmeliyimki Havacılıkla ilgili ilk alınan lisans Federasyon başkanımızdan önce şahsıma aittir.

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #89 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 12:15)

Merhaba,
Eğer Güner'in yazdığı doğruysa, oyların %70'inin bürokrasi (badem bıyık) tarafından belirlenmesi bence kabul edilemez. Atanmış başkan düzeni devam edecek demektir. Boşu boşuna aday çıkarmakla neden uğrasıyoruz ki?
Bu durum zaten vahim olan durumu iyice yalaka düzenine çevirir. Omurgasızlar çok, onlara faydası olur. Kadife koltuk, protokol, sayın başkanım, değerli yönetim kurulu üyeleri, değerli hizmetlerinizden dolayı bu plaketi size sunmaktan, katkılarınızdan dolayı, vs. vs..

Böyle olursa bana yine muhalefette kalmak düşer, ne diyelim... Tilki ve dağ mevzusu.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #90 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 13:19)

aslan_umut yazdı:
ucarimanda yazdı:

+1

Selamlar

İfade biraz abestle iştigal olmuş...
Benim ekip çalışmasıyla ilgili bir problemim yoktur. Benim problemim bilgisiz, deneyimsiz ve tembel insanlarla çalışmaktır.
Bugüne kadar gerçekleştirdiğim sayısız Uluslararası organizasyonun hepsi bir ekip çalışmasıdır ve ekip iyi motive edilmeden böyle organizasyonlar başarıya ulaşmaz.
Bildiğiniz gibi yaklaşık 6 sene PWCA teknik Kurulunda görev yaptım ve 2 sene Başkan yardımcılığı görevinde bulundum. Belirtdiğiniz özelliklere sahip kişlerin o pozisyonlarda olması mümkün değildir. Necitede kimse oraya atanmaz bilgi ve deneyimlerine göre demokratik bir sistemle ne istediğini bilen bir gurup tarafından seçilir.

Federasyon kurulduktan bu yana ekip çalışması yapılmaktadır!.. Bu çalışmalar bizi nereye götürdü...?
Buradan ne anlam çıkarabiliriz...?

Ekipmi yanlış seçildi...?
Motivasyonlarımı eksikti?,
Bilgi ve deneyimlerimi yetersizdi?
Yöntemlerimi yanlıştı?

Sorun ne olursa olsun bana göre sonuç başarısızlıktır. Yiğit arkadaşımızında bu teknik komisyonlarda görevlendirildiğini biliyoruz. Yine aynı komisyonlardaki diğer arkadaşlardan Yiğitin kendisine verilen görevleri yapmadığını sorumluluklarını istismar ettiğinide biliyoruz.

Dolayısıyla fikirlerinin benim gözümde bir ciddiyeti yoktur.

Yukarıda yazdıklarımdan dolayı cevap hakkı doğduğu için bu konunun başka bir başlık altına taşınması gerekir.

Bu başlıkda "Teknik komitede kimler ne iş yaptı" olabilir.

Gelelim benimle ilgili iddialara..!

Benim iddiam şudur.., Ben bu Federasyonun 4 yılda bitiremediği/ beceremediği çalışmaları ve yönetmelikleri 3 ayda bitirir teslim ederim...Verdiğim tarihte yetiştiremezsem bana görev verenlerden ve kamuoyundan özür dilerim ve istifa ederim... O zaman her türlü eleştiriye açığım...

Sayın Tahsin Tekin abimiz başkan seçilirse ve bu konuda bana görev vermeyi düşünüyorsa bu iki şekilde olabilir.

1- "Yapılacak işler şunlar kendi takımını oluştur ve bize onaylat"
2- "Biz Teknik kurulu belirledik sende onlara katıl bu şekilde çalışın."

Ben doğal olarak 1 yöntemi tercih ederim ve bu yöntemde daha başarılı ve verimli olurum. Bunun sebebi kendi bilgi ve tecrübemden farklı olarak ,kimlerin ne türlü işler yapabilcek kapasitede, sorumlulukda ve deneyimde olduğunu doğru bir şekilde algılayabildiğime inandığım içindir.

Tahsin abiyle beraberde sayısız uluslararası organizasyonda beraber çalıştık. Bu konularda bana güvendiğini tahmin ederim. Neler yapıp yapamayacağımı herkesten iyi bilir. Beni bazı konularda görevlendirmeyi uygun görmezse bir bildiği vardır.

Saygılarımla
Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #91 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 13:30)

Teknik komite konusuyla ilgili başlık açılmıştır!

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?p=65346#65346

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #92 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 15:39)

Merhabalar,

Federasyon seçimlerinde oy kullanabilecek delegenin kriteri ile bilgiyi bana direk olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü verdi. Malumunuz bu yıl yaklaşık 50 federasyon seçime gitti, onlar da aynı kritere göre oy kullanmışlar. Sanırım bu konuyla ilgili en doğru bilgi kaynağı GSGM olsa gerek diye düşünüyorum.

Selamlar
Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
tecnick
Ad Soyad: Murat Ecevit
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #93 gönderen tecnick » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 20:01)

Merhabalar, konunun şu anki seyir hızına zamanlamam uymayabilir. Fakat biz de THKİSHAVK olarak konu hakkında aramızda bir görüşme yaptık ve İstanbul'daki kulüpler arasındaki toplantıya katılarak bilgi alışverişinde bulunduk. Özetle kendi ifademle görüşümüz şöyledir:

Evet elbette federasyon başkanlık seçimleri önemlidir. Konu başlığından itibaren çoğu yazıyı okudum. Çözüme yönelik olarak ayrıntılar her zaman konuşulabilir, geliştirilebilir, değiştirilebilir. Bu yüzden burada yazımı uzatmadan önceki yazılardan konuyu özetleyen Semih Sayır’a , fikirlerini beyan eden Adem Hasgül ve Ali Karaca’ya genelde katıldığımızı belirteyim.

Nisan ayında kurulan bir kulüb olarak federasyonumuzla veya havacılık camiamızda başka bir kurumla henüz yeterli düzeyde ilişkilerimizi tesis edemedik. Ancak federasyon başkanlık seçim usullerine baktığımızda yeni eski bütün kulüplerimizin söz hakkı olmadığı aşikar.

Bir bütün olarak düşündüğümüzde 2009 da kurulan federasyonumuzun bu ilk seçiminde bizleri daha iyi temsil eder konuma gelebilmesi için kulüpler olarak ortak hareket edilmesini demokratik görmemekle birlikte ilerleyen yıllarda hava sporları kulüplerinin federasyonda daha fazla söz hakkına sahip olması ve federasyonun özerklik kazanması yolunda da bir adım olarak görüyoruz.

Saygılarımla,
Murat Ecevit
THK İstanbul Sportif Havacılık Kulübü

Kullanıcı avatarı
dino1
Ad Soyad: Tahsin Tekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #94 gönderen dino1 » 1 on yıl 1 yıl önce (15.11.2012, 13:12)

aslan_umut yazdı:
ucarimanda yazdı:

-Yıllarcaüst kademe yonetici olarak özel sektorde gorev yaptım.Düzeni bozacak davranıslara,ben olmazsam bu iş olmaz anlayışına musamaha etmedim, taviz vermedim.
-yaptıgım yarisma organizasyonlarının tamamında Semih Sayır a gorev verdim. Semih bey çizdigim ana dogrultuda ve sınırlar icerisinde gorev yapmıstır.
-Semih Sayır ın teknik bilgisinden camianın istifade etmesi lazım geldigine inanıyorum.Onu uyumlu hale getirmek ve verimli calişmasını temin etmek yöneticiye baglıdır.Uyumsuz hiç kimse benimle çalısamaz.
-Boyle bir işe soyundugumda kendi kadromu kendim belirlerim.

Herkesle uyumlu bir Baskan Adayı bulmanız temennisiyle

Kullanıcı avatarı
Human capital
Ad Soyad: İbrahim Coban
Aldığı Beğeni: 88 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #95 gönderen Human capital » 1 on yıl 1 yıl önce (15.11.2012, 14:25)

Selamlar,

Yigit arkadasin kaygilarina katiliyorum. Dogrusu Semih Sayir beyi yakindan tanimam,
onu sadece bir defa gordum ve aramizda iki dakikalik bir ``Diyalog`` oldu. Bu olay uzerine
kalkis alaninda olan birkac pilotla konustum. Konustugum arkadaslar Semih
Sayir,in sekter tutumu konusunda hemfikirdiler. Bir pilot bayan arkadasin bana soyle
dedigini hatirliyorum:- Yillardan beri butun yuregimle bir federasyonumuz olsun diye mucadele
ediyorum, ama korkum da su, eger bir gun basarirsak ve yonetimde de bunlar olurlarsa
durumumuz simdikinden kotu olacak. (Bu arkadas hala ucuyorsa lutfen bana bir mail
yazsin.)

Olayi merak edenler asagidaki linkten okuyabilirler.

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=3688

Tabii ki butun insanlar hata yapabilir ve sonra da kendilerini duzeltebilirler. Ama
bunun icin buyucek bir ruhsal kipirdanma ,deyisim gerekir, insan yaptigi hatadan dolayi
uzulur ve hatta utanirsa degisme sansi cok yuksektir. Ama ben su anda
maalesef bu yonde bir gelisme gormuyorum.
.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #96 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (15.11.2012, 20:50)

Human capital yazdı:Selamlar,

Yigit arkadasin kaygilarina katiliyorum. Dogrusu Semih Sayir beyi yakindan tanimam,
onu sadece bir defa gordum ve aramizda iki dakikalik bir ``Diyalog`` oldu. Bu olay uzerine
kalkis alaninda olan birkac pilotla konustum. Konustugum arkadaslar Semih
Sayir,in sekter tutumu konusunda hemfikirdiler. Bir pilot bayan arkadasin bana soyle
dedigini hatirliyorum:- Yillardan beri butun yuregimle bir federasyonumuz olsun diye mucadele
ediyorum, ama korkum da su, eger bir gun basarirsak ve yonetimde de bunlar olurlarsa
durumumuz simdikinden kotu olacak. (Bu arkadas hala ucuyorsa lutfen bana bir mail
yazsin.)

Olayi merak edenler asagidaki linkten okuyabilirler.

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=3688

Tabii ki butun insanlar hata yapabilir ve sonra da kendilerini duzeltebilirler. Ama
bunun icin buyucek bir ruhsal kipirdanma ,deyisim gerekir, insan yaptigi hatadan dolayi
uzulur ve hatta utanirsa degisme sansi cok yuksektir. Ama ben su anda
maalesef bu yonde bir gelisme gormuyorum.
.

İbrahim bey Helal olsun size .. Kendinizi 5 sene yine iyi tutmuşsunuz, tebrik ederim.
Olayı tam hatırlayamadım ama kusurum varsa yada siz yanlış anladıysanız özür dilerim.

Bir tanede sevenimiz çıksa kurban kesicem zaten...

Buradan daha önce kırdığım bütün kırık kalplere sesleniyorum.. Kalbinizi isteyerek , kötülük olsun diye kırmadım. Mizacım gereği doğru bildiğim şeylerden taviz vermemem böyle anlaşılmış olabilir.

Eğer benim ne yaramaz adam olduğumu tartışacaksak başka başlık açalım.. Zira bu başlığın konusu ben değilim...

Sevgilerle
Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #97 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (15.11.2012, 22:16)

evet havacı bir gurubun yılardır yapmak istediği bircok engelin olduğu sonunda kurulan federasyonumuzun yine atama ile başına askeri zihniyetli birinin gelmesi yine bu kişinin sectiği kişiler ile yürütmeye çalıştığı bu havacılık falıyetlerinin cogonu yamaçparaşütü oluşturmakta thk nın yılardır yapamadıgı eşit davranım ve hizmetleri bize sunabilicek türkiye'nin her yerinde bu sporu tanıtıp geliştirecek spora ve sporcuya katkı sı olacak bir fedesasyon için bence artık demokrat bir şeçim olsun koltuk davası değil hizmet yarışı kazansın bugüne kadar federayonun ve thk nın çelişkileri ve kısıtlamaları hem bize hemde spora büyük engel teşkil ediyor bu sporun haketiği yerlerde olması ve kalitenın artması için başka işlerle ugraşan kişilerin bu sporun federasyon kısmında olmamaları her an bu spora hizmet decek kişlerin görev alacağı bir kadro ve başkan seçme zamanı gelmiştir. kim olursa olsun fark etmez ama hizmetleri en iyi olan bu sporu seven sporun içinden ve tecrübeli brokrasiyi bilen birisi bize faydalı olacaktır kişileri değil hizmetleri konuşalım geçmiş yönetimim yaptıkları ve yapamadıkları ile geleçek ve aday oaln kişilerin projelerini konuşmak tartışmak bence daha akılıca olur adaylar ne yapacaklarını yayınlasınlar onu konuşalım değerlendirmeyi pilot arkadaşlar yapsın..

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #98 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (15.11.2012, 23:25)

Champion yazdı: Bir tanede sevenimiz çıksa kurban kesicem zaten...

http://www.youtube.com/watch?v=3ata7biq ... re=related :D :D :D

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #99 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 1 yıl önce (16.11.2012, 00:26)

Öncelikle sayın Semih Sayır'ı bazı arkadaşlar tam anlayamamışlar. Ben onu çok iyi anlıyorum. Kendisi çok tercübeli, bilgi birikimi yüksek, yamaç paraşütünün duayenlerinden bir arkadaşımızdır. Pre-PWC başkan yardımcılığı yapmış ve iyi bir organizatördür. Biraz agresif gözükmesi onun işi iyi bilmesi ve hatalara, yanlışlara müsamaha göstermemesinden kaynaklanmaktadır. 2005 yılında Erzincan'da yapılan bir organizasyonda tepede Tokat'tan yeni başlamış bir arkadaşımızın botsuz uçuşuna ve hatalı kalkışına kızarak kim bu acemi bir daha buradan uçmasını yasaklıyorum diye arkasından bağırmıştı. Tabii Semih haklıydı, ama arkadaş Semih'i tanımadığı için indiğinde kim bu ya bana nasıl bağırır diye kızmıştı. Durumu izah ettiğimde o da Semih'i haklı bulmuş ama bağırmasına kızmıştı.
Ancak unutulmamalıdır ki bazı kararlar fazla tartışarak alındığında iş uzuyor karar gecikiyor, onun için işi bilen birileri tarafından doğru ve seri şekilde yapılması gerekiyor, o zamanda tercübeli birilerinin kararlarına ihtiyaç duyuluyor işte Semih öyle biri. Unutmayın '' bazen Horozun çok olduğu yerde sabah geç olur'' :)

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #100 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (16.11.2012, 01:50)

semih abi sen kuzuyu yatir bence yiyelim.
seviyoruz seni. +1 :love: