Sevgili Forum Yöneticileri

Forum Hakkındaki yazıları , önerilerinizi , şikayetlerinizi buraya yazabilir ve forumdaki yenilikleri buradan öğrenebilirsiniz. Forum u kullanmak hakkında destek alabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Sevgili Forum Yöneticileri

Mesaj #1 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 01:26)

Başlıktanda anlaşılacağı üzere Forum Yöneticilerimize ve Moderatörlere sesleniyorum.

Birçok foruma üyeyim. (yamaç paraşütü, model uçak, motosiklet, briç, zıpkın, bisiklet, balıkçılık, fotoğrafçılık, dağcılık vs. vs.)

Üyesi olduğum tüm forumlarda, insanlar bazı paylaşımlar yaparak, hem kendi camialarına, hem de yeni başlayanlara yararlı olmaya çalışmaktadırlar. Forumlar meraklı yeni başlayanların, yada konu hakkında bilgi almak isteyenlerin bilgi aldığı, hatta örnek aldığı oluşumlardır.
Tüm forumlar bu amaçla kurulur. Forumlar bağlantılı olduğu sporun yada etkinliğin gelişmesini amaç edinirler. Örneğin bizim yaptığımız sporun tehlikelerini ön plana çıkaran, küçük kazaları dahi abartarak veren ve bu sayede ekmek yiyen basının oluşturduğu olumsuz imajı silmek, ön yargıları kırmak, gençleri bu sporu özendirmek gibi amaçlar taşır.

Yamaç paraşütü sporuna henüz başlamadan önce google amcaya sorduğum sorularda, google amca hep bu forumu bana gösterdi. Bende bu forum sayesinde yamaç paraşütüyle ilgili bilgiler aldım ve bu spora başladım.

Forum üyelerinin hepsinin yararlanabileceği konular olduğu gibi, forumun ait olduğu sporun, etkinliğin vs. vs. duayeni olmuş kişilerin kendi aralarında tartıştıkları, fikir alışverişinde bulundukları yada kavga ettikleri bir bölümde vardır.

Bu bölüm, benim üyesi olduğum hemen hemen tüm forumlarda gizlidir. Sadece o forumun duayenleri o bölümleri görebilir ve yazabilir.

Üyesi olduğum bu forumda öyle bir başlık varki; yeni başlayanları ve forum üyelerinin %90'ını hiç ilgilendirmiyor ve biz yamaçparaşütü camiasını rezil ediyor. Bu konu başlığının adı:

YP - Yarışma Paneli

Bu başlıktaki rezillikleri, sidik yarışını, kendini bir halt sanan bir kişinin sağa sola sataşmasını ve ortalığı karıştırmasını, yaptığımız sporun rant kavgasına dönüşmesini, forumun bir silah gibi kullanılmasını, ve bunların ulu orta, ayan beyan herkes tarafından okunabilmesini, ben şahsım ve bu spora meraklı gençler adına istemiyorum.

Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda AHLAKLISINI severim.' sözünü örnek gösteriyorum ve bu AHLAKSIZLIĞIN bir an önce normal üyelerin, yada üye olmadan foruma girenlerin göremeyeceği bir şekilde gizlenmesini talep ve temenni ediyorum.

Bu sporu geliştireceksek, örnek olmalıyız. Bu konu KÖTÜ ÖRNEK teşkil etmektedir.

Henüz kaybetmeden; Tüm Saygım ve Sevgimle....

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 09:37)

Selamlar,
Fikrine saygi duyuyorum, ama tum yp yapan arkadaslarin, panel, kisi ve organizatorler, yarismacilar, duayen diye gordugunuz adamlarin kavgalarina sahit olmaniz bence iyi biseydir.
Kimin ne yaptigini, yapmaya calistigini, yerel yonetimler, yarismalar, thsf faktoru, thk vs.vs. Bunlardan da haberdar olmaniz, bilgi sahibi olmaniz, konuya dahil olmaniz sahiplenmenizi saglayacaktir. Bilmedigin birseyin fikrini yurutmek yanlisa surukler, bilin. Bizlerin kavgalari evet sınırları ve sinirleri zorluyor olabilir, ama zararimiz da kendimizden baskasina olmuyor. Bu tartismalar bilgi akisinin bir parcasidir, bence okumak istemeyen acmasin, okumasin, takip etmesin.
Daha cok insan okusun, takip etsin diye ypforuma tasidik pilot panel konusmalarini, arkadan gelen ve ileride bu ise sahip cikacaklar nasil bir surecin kendilerini beklediginin farkinda olsunlar. Tartismalar o sizin yontma dediginiz isler olmasin diye cikiyor. Yontanlarin nasil yollar izledigini, nasil taktikler gelistirdiklerini ogreniyorsunuz ne guzel.
Haa tavrimiz da sadece bizi rezil ediyor onda haklisiniz.
Yontma tas devrinden cikip gakma tash devrine gecebilmek umutlarimizla

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 18:31)

Sevgili Ziya, bu kadar şeffaflık bizleri bozar. İsminin önünde bol yıldızlar, kupalar vs. olan kişilerin karakter hanelerinin bomboş olduğunu tüm camianın bilmesine gerek olmadığını düşünüyorum. Hadi camia kimin kim olduğunu öğrensin; ona biraz daha ılımlı bakabilirim ama, hiç değilse foruma hiç üye olmayanlar, misafir olarak girenler bari görmesin şu yazılanları.
Kendi adıma konuşayım. Formun bana göre en pratik kullanımı yeni forum mesajları kısmına tıklamak ve yazılan yeni mesajları buradan takip etmek. Eeee haliyle sizin bütün tartışmalarınız zank diye önüme çıkıyor. Hadi okumada görelim :evil:
40 yaşından sonra yamaç paraşütü öğrendim, bu sporun yarışmaları nasıl oluyor diye araştırmaya başladım. Önümüze çıkana bak. Demek yarışma pilotları, önce forumda yarışmaya başlıyorlar. Havada yarışacakları güne dek, forumda sidik yarışı devam ediyor. Sizlerin havada birbirinize neler yaptığınızı şahsen merak etmeye başladım.
Yaş itibariyle yarışlara katılacak yada derecelere imza atacak pozisyonum yok. Fakat genç pilot arkadaşlarımız, kimi örnek alacak? Kimin yolunda yürüyecekler. Topu topu bir elin parmakları kadar insanlar kendi aralarında böyle kavgalar ediyorsa; yarışma pilotlarının artmasıyla bu kavgaların boyutlarını düşünmek bile istemiyorum.
Bence yontma taş devrinden çıkıp karanlık çağa doğru geriye bir gidiş var. THSF beğenilmiyor. Beş klüp bir araya gelip yeni bir federasyon kurulması düşüncesi bile var. Sorması ayıp ama; beğendiğiniz herhangi birşey varmı sizlerin. Herkes kendine yontma peşinde. Sporcu ahlakı bir kenara bırakılmış, menfaat çatışmaları başlamış.
Lütfen söylediklerimi kendi üzerine alınma, sen cevap vermiş olduğun için sana sitem ediyormuşum gibi yazmış olabilirim.
Sevgiler, saygılar selamlar.