Kulüpler kişilerin şahsi mülkümüdür.

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tayran
Mesajlar: 42
Kayıt: 23.02.2010, 18:33
Ad Soyad: Erdoğan Kandemir
Şehir: Ankara
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Kulüpler kişilerin şahsi mülkümüdür.

Mesaj #1 gönderen tayran » 1 yıl 3 ay önce (21.11.2022, 09:09)

Selamlar değerli arkadaşlarım. Başlıkta'da görüldüğü gibi kulüpler bir şahsın kendi mülkümüdür veya malımıdır, üzerinde hak iddia edebilirmi, kulüp başkanına kulübün evraklarını bize vereceksin diye dayatma yapabilirmi.

01/03/2022 tarihinde kulübüzü kurduk. Kulübün kuruluşu ile bizzat kendim ilgilendim, bu arada kulüp iç tüzüğünün hazırlanmasında yardımcı olan kulüp başkan yatdımcısı arkadaşım, sorumlu ve yöneticiliğini yaptığı bir sivil toplum kuruluşunun adresini kulüp adresi ve dershane olarak kulübe tahsis etti. Ben bizzat kulüp kurulumu için harcanan paraları kendi cebimden karşıladım ve koşuşturma esnasında kendi işyerimi kapattım müşteriler kapıdan boş döndüler ve buradanda zararım oldu. İşyerinde yanlız olduğum için iş yerini mecburen kapatmak zorunda kalıyordum. Bunların hiçbirisinide kendime sorun yapmadım, yeterki gençlere faydamız olsun ve bu sporu onlara sevdirelim, gayemiz bu idi. Kulüp içerisindeki bir takım kişiler (Bunların kim olduklarını daha sonra burada açıklayacağım'ki bu şahıslarla beraber olmak isteyenler birdaha düşünsünler) kulübün yönetimini kendi lehlerine çevirmek için bana baskı yapmaya başladılar. Bu kulüp benim - bizim demeye başladılar. Bunlar iki ortaktır. Bunlardan birtanesi kursiyerlere saygısız ve seviyesizce hakaret eden, onları aşağılayan, ağzından küfür eksik olmayan birisi. Diğeri ise asarım, keserim, ağzını burnunu dağıtırım, biz bu tepelerin ilahıyız (Haşa) biz ne dersek o olur gibi laflar eden birisi. Bunların böyle ahlaksız olduklarını bilseydim bunlarla hiç yola çıkmazdım. Kendi seçtikleri kişileri kulübün başına getirmek için belgeler hazırlayıp genel kuruldan önce bunları sanki ben kabul etmişim gibi imza attıracaklardı. Benim rızam dışında geliştiği için ben kabul etmedim, buna saadece genel kurulda karar verilir ve karara saygı duyarım. Bunların seçtikleri kişileri yönetim kurulu kararı ile kulüp ile ilişiklerini kestik. Tabi bu arada kulübü ele geçirmek isteyen kişiler bize düşman oldular. Mesleğim gereği isteyen arkadaşlara gül torbası, relaxbar, sosisback gibi malzemeleri ücreti mukabilinde yapıyordum. Kulüp içerisinde isteyenlerede bu malzemelerden yaptım ücretlerini daha sonra alırım diye güvenip verdim. Bu olaylardan sonra malzemeleri verdiğim bu şahıslardan bu bahsettiğim kişiler malzemeleri ellerinden almış ve parasını bana ödemediler.Bu kişilerin neresinden tutarsan tut kopuyorlar. Daha sonra 13/11/2022 pazar günü saat: 15.20 de kulüp başkan yardımcısı arkadaşımızın Ankara Ayaş'ta uçuşunu tamamladığı sırada iniş alanına iner inmez bu şahılardan birisi hızlıca gelip arkadaşımızın paraşütünün iplerinin ciddi bir bölümünü kesti. O esnada arkadaşımızın mudahale etme şansı yoktu çünkü kuşamda daha çıkmadan bu olay oldu. Kolluk kuvvetleri geldi ve bu kişi karakola alındı, bu kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu şimdi sonuç bekliyoruz.

Kulüp yönetimi olarak bu işi yapan kişilere fırsat verilmeyecektir.
Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız ve bu kişinin ve kişilerin ceza almadan bu işin peşini bırakmayacağız.
Ayrıca bu kişiler hakkında Kulübün imkanlarını şahsi ve kişisel çıkarları için kullanarak usülsüzce haksız menfaat ve kazanç elde etmişlerdir. Yönetim kurulunun bilgisi ve onayı olmaksızın ve yasal olmayan bir şekilde rant sağlamaktan, insanlara olan seviyesizce ve saygısızca davranışlarından dolayı Kulübe zarar vermişlerdir. Bu sebeplerden dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bunlar iddia değil gerçektir, delilleri ile birlikte her zaman ispat etmeye hazırız. Bu kişilerin isimleri en kısa zamanda bütün yamaç paraşütü camiasında paylaşılacaktır.

Bu kişilerle aynı havayı teneffüs etmek isteyen arkadaşlarında bir daha düşünmelerini tavsiye ederiz.

Şimdi siz değerli arkadaşlarıma soruyorum. Kulüpler şahsın kendi mülkümüdür. Kulüp yönetiminin onayı ve bilgisi dışında kendi çıkarları için rant sağlayabilirlermi.

Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bütün yamaç paraşütü camiasına saygı ve sevgilerimle.


Kullanıcı avatarı
Gurbet Kusu
Mesajlar: 71
Kayıt: 26.02.2021, 14:12
Ad Soyad: Tamer Akkoyunlu
Şehir: Köln
Aldığı Beğeni: 35 / 0
Pilot Menüsü: 

Kulüpler kişilerin şahsi mülkümüdür.

Mesaj #2 gönderen Gurbet Kusu » 1 yıl 3 ay önce (21.11.2022, 15:42)

Gecmis olsun,
isler ip kesmeye ve tehditlere kadar vardi ise , bu saatten sonra yapmayin etmeyin anlasin, sarilin barisin desekte fayda vermez gibi gözüküyor.
Dünyada ve özelde de memleketimizde artan bir agrasyon/asabiyet hali var.
Haberlere bakinca insanin ruhu karariyor, vuran, kiran, söven, döven öldüren... kabalikta rekorlar heran yeni bir seviyeye yükseliyor.

Oysa ne güzel yazmissin "Güzel gören, güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır."

Bizim güzel bakma egitimi almamiz lazim.
Bizim hayatin dünyadan ibaret olmadigi; her yapilanin ve yapilmayanin hesabinin mutlaka verilecegi gercegini ogrenmemiz/unutmamamiz lazim.

Kalpler ancak Allahin zikriyle(anilmasiyla/gercegiyle) mutmail olur.

Yani durgunlasir, sakinlesir; sabah denizi gibi, carsaf gibi dümdüz ve dalgasiz olur.

**İyilikle kötülük bir olmaz. Kötülüğü en güzel bir şekilde sav. Bir de bakarsın ki, seninle arasında düşmanlık bulunan kimse sanki sıcak bir dost oluvermiştir.** Fussilet 34

Son beğenen tayran