Yeni basliyorum ama hic bilgim.yok

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Boraaa
Ad Soyad: Bora taşkın
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Boraaa » 1 yıl 11 ay önce (08.04.2022, 04:47)

1. 105 kg ve 193 boyundayim. Ilk etapta en a almam lazim... Ancak oyle fiyatlar veriyorlar ki arabayla takasa girmem lazim. Uygun fiyatli sifir kanat almak istiyorum. Isimi gorecek uygun kanat onerilerinzi nedir?
2. Harnes kask ve yedek icin onerileriniz nedir
3. Yalova yada bursada egitim veren kimdir ve ucretleri nelerdir
4. Daha sonra paramotora gecsem, alacagim kanat paramotora olur mu
5. Yuksekluk korkum var, bu isi yapabilir miyim?
6. Herkes cok zevkli diyor sizin fikirleriniz nedir? 2 gunluk hobi olarak kalmaz sanirim bu is ... Girince kopamiyoruz bu ise diyenler oldu.
Simdiden tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
gurayg
Ad Soyad: Güray GÜNAY
Aldığı Beğeni: 45 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen gurayg » 1 yıl 11 ay önce (08.04.2022, 17:35)

Merhaba bora ilk önce sorularına cvp vereyim
1 - fiziğine uygun bir seçim yapmalısın kanat kg limitleri ve yedek limitleri buna uygun olmalı bu yüzden birşeyler satmak için uğraşanlardan uzak dur ve tavsiyem sıfır yerine 2.el kanat önerimdir bunun içinde ordu siportif havacılık tarık beyi öneririm ve kanatlar içinde ypformun ikinci el sitsine gözgezdir alacağın kanadın üst limiti kendi ağırlığının 17 kg fazlası olmalı.
2 - malzemeleri önerecek kişi biraz araştırdıkdan sonra tarık bey'e güvenirim.
3-bursa bu iş için çok yaygın yalovada ekip mevcut aynı zamanda çok yardımcı iyi insanlardan oluşan ekipler mevcut her iki bölgede de
4-alacağın kanat paramotora uymaz bunun için hem kolonlarını trimli kolonlar ile değiştirmen gerekiyor bunuda paramotor eğitmenin yardımcı olacak.5uçtukca üzerinden atacağın bir korkudur sakin kal kaza videoları izleme hocanı iyi dinle
5- evet çok keyifli bağımlılık yapıyor hiçbir zaman öğrendim diyip havaya girme herzaman bilmiyorumdan yana ol ama unutma
başarılar dilerim.

Son beğenen omer