Babadağ'da Yeni Düzen

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
FethiyeSHM
Ad Soyad: Slot Hizmet Merkezi
Aldığı Beğeni: 1 / 2
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #1 gönderen FethiyeSHM » 2 yıl 11 ay önce (26.04.2021, 12:12)

:tick: Merhaba, Yamaç Paraşütüne gönül verenler, :tick:

Muğla ili Fethiye ilçesi Babdağ bölgesi notamlı uçuş sahasında yapılan yamaç paraşütü faaliyetlerinin emniyetli bir şekilde yapılabilmesi için

https://shmfethiye.kapadokya.edu.tr/Fethiye-Babadag-Yeni-Yonerge.pdf ← ⚠️Babadağ Uçuş Yönergesi yayınlanmıştır.

Bu Yönergeye istinaden uçuş yapacak her Amatör Pilot ➜⚠️https://shmfethiye.kapadokya.edu.tr sitesinden aşağıda belirtilen adımları uygulayarak kayıt olmak ve her uçuştan önce QR kod oluşturmakta sorumludur.

Amatör Pilotların en az P3 lisansına sahip olması,
P2 Lisansı olanların sisteme Öğretmen Taahütnamesi➜⚠️ https://shmfethiye.kapadokya.edu.tr/files/p2-ogretmen-taahutname.docx yükleyerek kayıt olması gerekmektedir.

Emniyetli Uçuşlar !

⬇ Kolay kayıt için işlem adımları ⬇

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

Son beğenen Champion

Kullanıcı avatarı
baymaverick
Ad Soyad: Murat Günher
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #2 gönderen baymaverick » 2 yıl 11 ay önce (26.04.2021, 14:34)

Güzeldir gelişme başlığı diye okudum. Güvenli uçuş için güzel bir düzenleme gibi duruyor. Ancak bazı sorular da aklıma gelmiyor değil.
1-Çeşitli belgeler varken ( ki yp uçuş için belgeye gerek yoktur mahkeme lisanslı sporcuyu dikkate alıyor) neden sadece P belgeleri ile kayıt imkanı verdiniz?
2-Üniversite ne alaka??
3-Sadece THK ile mi anlaşma yapıldı?
4-Federasyonun kendisi, hakemleri, eğitmenleri, lisanslı sporcuları işin neresinde ?
5-Yabancı pilotlar hangi P belgesini sisteme sunacak? (Seçildiğinde ülke belgeleri çıkmıyor )

Sonuç olarak THK dan belge almayan bu sisteme kayıt olamıyor; uçamıyor Babadağdan anladığım kadarıyla...

Bu sorular netleşmeden bu işin sağlıklı yürümeyeceği kanaatindeyim. Saygılarımla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullanıcı avatarı
FethiyeSHM
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #3 gönderen FethiyeSHM » 2 yıl 11 ay önce (26.04.2021, 14:52)

baymaverick yazdı:Güzeldir gelişme başlığı diye okudum. Güvenli uçuş için güzel bir düzenleme gibi duruyor. Ancak bazı sorular da aklıma gelmiyor değil.
1-Çeşitli belgeler varken ( ki yp uçuş için belgeye gerek yoktur mahkeme lisanslı sporcuyu dikkate alıyor) neden sadece P belgeleri ile kayıt imkanı verdiniz?
2-Üniversite ne alaka??
4-Federasyonun kendisi, hakemleri, eğitmenleri, lisanslı sporcuları işin neresinde ?
5-Yabancı pilotlar hangi P belgesini sisteme sunacak? (Seçildiğinde ülke belgeleri çıkmıyor )

Sonuç olarak THK dan belge almayan bu sisteme kayıt olamıyor; uçamıyor Babadağdan anladığım kadarıyla...

Bu sorular netleşmeden bu işin sağlıklı yürümeyeceği kanaatindeyim. Saygılarımla

Merhaba;

Babadağ uçuş sahasında uluslararası geçerliliği olan tüm yamaç paraşütü belgeleri kabul edilmektedir, pilot lisans seviyesi bölümünde sadece seviyeleri belirlemek için kodlama yapılmıştır.

Kullanıcı avatarı
skycop
Ad Soyad: Savaş Kantar
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #4 gönderen skycop » 2 yıl 10 ay önce (21.05.2021, 11:23)

Uçuşların belirli bir disiplin içinde gerçekleşmesi şart. Aslında yeni başlamış- pilotajı gelişmemiş-riskli olabilecek kişiler vs. için iyi .

P2 yeni alan biri Yp Pilot oldum diyemez veya Örneğin 1991 yılından beri Paraşütçü olan ben belgem yok diye buradan uçamaz sam o da başka bir yönü tabii.
Dünya Hava Sporları Federasyonu artık kabul etmiyorum. Bu işi (FAI) uluslararası yapanlar düşünsün.
Ben (sadece kendi ülke sınırlarımda) Hava Sporları yapmak istiyorum. THSF benim resmi DEVLET kurumu yapısı ve ilk kurulduğundan beri üyeyim.
Hiç Haz etmediğimiz (PARİS) bir memlekette fi tarihinde kurulan ve kendini dünyaya kabul ettiren kuruluşu kabul edip kendi resmi kuruluşumuzu silelim mi?

Gerçi Babadağ a turist gelirse var olur turist olmasa ne olur?
Bizim buralarda ne belge soran var ne de kimin uçtuğuna bakan -gerisini Turist buralara akınca çözeriz.

Herkese Sağlıklı uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #5 gönderen Champion » 2 yıl 10 ay önce (22.05.2021, 15:29)

Aplikasyon üzerinden kayıt almak çok iyi bir fikir.
Bu sayede uçan pilotun malzemesi, seviyesi, uçuş planı güvenlik amacı ile takip edilebilir. Bu sistemde online tracking varmı bilmiyorum..?
Yine ekstradan pilot uçuş planlamasına göre check in( Yoklama) oluşturabilir. Bu sayede belirttiği saatte yoklama yapmazsa başına bir iş geldiği ve arama kurtarma yapılması gerektiği anlaşılır.
Federasyonun yönergesi (Varsa!) ilgili Valiliğe ve İşletmeye ulaşmadığı için hariç tutulmuş diye anlıyorum.

Eksikleri tamamlanırsa faydalı olacaktır
Semih

Kullanıcı avatarı
FethiyeSHM
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #6 gönderen FethiyeSHM » 2 yıl 10 ay önce (23.05.2021, 10:21)

merhabalar, uçuş sonunda uygulamadan uçuş kapatılmadan bir sonraki uçuş açılamamaktadır. Buda şuan için bir kontrol mekanizması sağlamaktadır. Fakat ilerleyen dönemde cps sistemi üzerinden bir kontrol mekanizması planlanmaktadır. ilginize teşekkür ederiz.

Kullanıcı avatarı
Kolebek
Ad Soyad: Taner Şahin
Aldığı Beğeni: 46 / 0
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #7 gönderen Kolebek » 2 yıl 10 ay önce (25.05.2021, 08:28)

Yeni Düzeninizde Single pilot BabaDAĞa girip uçmak için kaç para ödüyor?

Kullanıcı avatarı
aspex
Ad Soyad: Tarık Yıldırım
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 105 / 15
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #8 gönderen aspex » 2 yıl 10 ay önce (26.05.2021, 10:10)

2021 fiyat listesi yayınlandı ölüdeniz babadağ için:
Single pilot teleferik+telesiyej için 30 TL,piste kanat sermek içinde 60 TL ,yani bir sorti için 90 TL ödemek zorunda kalacak.
bu duruma bir alıntı yaparak cevap vermek istiyorum:
-"Babadağ benim için bitmiştir, bidahada olsa gelmem"

Son beğenen skycop

Kullanıcı avatarı
bahadırg
Ad Soyad: Bahadır Gündüz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #9 gönderen bahadırg » 2 yıl 9 ay önce (29.05.2021, 22:56)

FethiyeSHM yazdı:
baymaverick yazdı:Güzeldir gelişme başlığı diye okudum. Güvenli uçuş için güzel bir düzenleme gibi duruyor. Ancak bazı sorular da aklıma gelmiyor değil.
2-Üniversite ne alaka??

Merhaba;

Babadağ uçuş sahasında uluslararası geçerliliği olan tüm yamaç paraşütü belgeleri kabul edilmektedir, pilot lisans seviyesi bölümünde sadece seviyeleri belirlemek için kodlama yapılmıştır.

Şimdi Babadağ giriş için illaki p sertifikası mı olması lazım yoksa yamaç paraşütü sporcu lisansı yeterli mi

Kullanıcı avatarı
FethiyeSHM
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #10 gönderen FethiyeSHM » 2 yıl 9 ay önce (30.05.2021, 11:55)

bahadırg yazdı:
FethiyeSHM yazdı:
2-Üniversite ne alaka??

Merhaba;

Şimdi Babadağ giriş için illaki p sertifikası mı olması lazım yoksa yamaç paraşütü sporcu lisansı yeterli mi

Merhaba;

Uluslararası geçerli olan tüm yamaçparaşütü sertifikaları geçerlidir.

Kullanıcı avatarı
erenkılıc
Ad Soyad: Eren Kılıc
Aldığı Beğeni: 21 / 1
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #11 gönderen erenkılıc » 2 yıl 9 ay önce (30.05.2021, 15:23)

THFS lisanlarında dahil mi yani? THK belgesi olmayıp sadece THSF lisansı olanlar uçabilir mi?

Son beğenen skycop

Kullanıcı avatarı
FethiyeSHM
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #12 gönderen FethiyeSHM » 2 yıl 9 ay önce (31.05.2021, 10:13)

erenkılıc yazdı:THFS lisanlarında dahil mi yani? THK belgesi olmayıp sadece THSF lisansı olanlar uçabilir mi?

Merhaba;
THSF lisanslarında derecelendirme bulunmadığından yönerge gereği kabul edilmemektir.

Kullanıcı avatarı
skycop
Ad Soyad: Savaş Kantar
Pilot Menüsü: 

Babadağ'da Yeni Düzen

Mesaj #13 gönderen skycop » 2 yıl 9 ay önce (03.06.2021, 15:24)

Selamlar, FAI başımızın tacı anladımda şimdi *slot merkezinin cevap vermesine gerek yok*. Çünkü ortada kalmış bir konu.
Arkadaşlar Uluslararası geçerlilik diye bir konu yok biz uluslararası değiliz biz TÜRKİYE yiz.
Ve kendi topraklarımızda bir şeyler yapıyoruz. İlerde düzelir elbet ama FAI dediğiniz kurumun ne olduğunu ve Neden İlla Uluslararası olması gerektiğini düşünün gelen yabancı misafirlerin belgelerinin uluslararası olması gerekir.
Ama benim ülkemde benim resmi belgemin uluslararası olması şart değildir.
Ben ortaya söylüyorum yanlış anlaşılmasın.
Kontrol şart. Zaten single gelmemesi için fiyatlar yukarı yönlü kaydırıldı. Seneye de 150 olur biter.