DHV Test Raporları İngilizce Çevirisi

Güvenlik ve uçuş tekniği ile ilgili yazıları bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 91 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen htamerursavas » 5 yıl 7 ay önce (06.08.2018, 16:00)

DHV test raporları piyasada rağbet gören kanatlar için yapılan, EN testlerine göre daha ayrıntılı bilgilerin paylaşıldığı ve şahsen daha güvenilir olduğuna inandığım raporlardır. DHV sadece kanatları değil aynı zamanda kuşamları da test ediyor. Bu değerli test raporları içinde kanadın kapanma özelliklerine ek olarak kalkış dinamikleri, test pilotlarının yorumları, testlerle ilgili ayrıntılı rakamlar ve daha birçok bilgi bulunuyor.
Şimdi ben bunu çevirmek ve sizinle paylaşmak istiyorum ancak 11 tane rapor var. Her birinde ortalama 5 kanat test edilmiş ve ortalama 14 sayfalık bir çeviri söz konusu. Ben sonuncudan çeviriye başlayıp en son 6. ve hava yastıklı harnes başlıklarını çevirip bırakmayı düşünüyorum çünkü beşinciden öncesi eski kanatları içeriyor. Bu konuda bana yardımcı olmak isteyenler var mı? Hani bir ya da birkaç kişi başlıkları paylaşsa fena olmaz. Çok iyi düzeyde İngilizceye gerek yok çünkü konu bildik bir konu ve yazım dili öyle ağır değil. Orjinali Almanca olan bu yazıların DHV sitesinde İngilizce çevirileri bulunuyor. İngilizceden çeviriyi planlıyorum ancak Almancası iyi olup orjinalinden bir ya da birkaç bölüm çevirebilecek birisi olsa süper olur.

İyi fikir, bende yardımcı olmak isterim diyen varsa özelden veya genelden mesaj atarlarsa konuşup anlaşırız.

Son beğenen BerkhanB

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 91 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen htamerursavas » 5 yıl 7 ay önce (10.08.2018, 14:04)

dhv guvenlik testi 11.doc
(241 KiB) 92 kere indirildi
dhv_safetytest_report_part11.pdf
(136.37 KiB) 70 kere indirildi

DHV 11. test raporu.
Ozone Atom 3 EN A
Icaro Pica EN A
Gin Bolero 5 EN A
Swing Sensis EN B
BGD BASE EN B

Kanatları test edilmiştir. DHV test 9 ve 10 için iki arkadaşım çevirmeye talip oldu. Yakında bu başlık altında onları da paylaşırız.
Keyifle okumanız dileğiyle.