Paramotor yada mikrolight ile ticari düşünüyorum...

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
zaferbaba38
Ad Soyad: Zafer Tasdelen
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Paramotor yada mikrolight ile ticari düşünüyorum...

Mesaj #1 gönderen zaferbaba38 » 1 on yıl 2 hafta önce (30.03.2014, 15:23)

Arkadaşlar bu sezon aydın didim de bi arkadaşımın lunaparkının yanındaki boş arazide paramotorla yolcu uçuşu teklifi aldım .. Parkın sahibi olan arkadaşım iyi bi gelir elde edeceğimi bu işi birlikte yapmamızı önerdi.. 12 yıllık tandem ve singel yamaç pilotluğum iki yıllıkta paramotor pilotluğum var . Biraz araştırınca didimin öğle saatlerinde aşırı rüzgarlı olduğunu öğrendim. Bu yüzdende mikrolight la çalışmayı düşünüyorum thk mikrolight eğitimi ve sertifikası için 8000 tl istiyor ve üç haftada eğtim ve sertifika veriyor . Mikrolaht ve sertifika için diğer masraflar dahil 35 000 tl gibi bi bütçe gerekiyor .. Daha önce bu bölgelere yakın egede uçan paramotorcu yada mikrolight cı arkadaşlardan tavsiye bekliyorum .. BU bölgeler uçuşa uygunmu yatırımımın karşılığını alabilirmiyim ? bölgeki rüzgar paramotor yada mikrolighta uygunmudur ? Ayrıca en önemlisi botla uçuşta sahil koruma asker polis belediye ne gibi engeller çıkarabilir... Şimdiden yorum yapacak arkadaşlara teşekkür ederim .. Kazasız uçuşlar....

Kullanıcı avatarı
Baris planor
Ad Soyad: Barış Ozıl
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Baris planor » 1 on yıl 1 hafta önce (02.04.2014, 20:35)

Microlight tescilli uçması gereken bir hava aracı olup ticari uçuş yapabilmeniz icin genel havacılık ruhsatı almanız lazım. Oysa paramotorlar maksimum kalkış ağırlığı 370kg altında olduğu için tescil gerektirmezler o yüzden bence paramotor daha mantıklı. Aklıma yalnızca bu sıkıntı geldi umarım faydası olmuştur. İyi uçuşlar bol kazançlar dilerim.

Kullanıcı avatarı
teeo
Ad Soyad: Taner Demir
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen teeo » 1 on yıl 1 hafta önce (03.04.2014, 22:24)

Microlight ile ticari uçuş için SHY6C yönetmeliği inceleyebilirsin Barış'ın da dediği gibi havacılık ruhsatı alman lazım, çok teferruatlı bir konu tescil, sigorta, hangar, kalkış pisti, yer müştemilatı v.b. gibi zorunluluklar olduğunu biliyorum. Daha ayrıntılı bilgiler için Selçuk Efes Microlight Uçuş Okulu'na başvurabilirsin.

Kullanıcı avatarı
zaferbaba38
Ad Soyad: Zafer Tasdelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen zaferbaba38 » 1 on yıl 1 hafta önce (04.04.2014, 16:34)

Teşekkürler bende öyle karar verdim en azından paramotor tecrübemiz var ayrıca tasıması kolay .

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen hsiray@ttnet » 9 yıl 11 ay önce (24.04.2014, 23:51)

aynen zafer.paramotora devam.