yamaç paraşütü antrenörlük kursu acıyoruz duyurulur

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen bartsay » 9 yıl 2 ay önce (27.01.2015, 20:34)

zeynep tebrik ederim, geç kalınmış ve doğru yaklaşım.
tahmini kurs süresi ve tarihi hakkında bilgi verebilir misiniz?

bu kısım da bizim muhaliflere,
yapılan iş son derece doğrudur.
thk nın belgesini kabul edip asıl yetkili olan gshm nin belgesini kabul etmemek abesle iştigal olup
yetersiz eğitmenle bile olsa başlamak başlamaktır.

benim eğitmenlik gibi bir iddiam yok ama eğer boşluk olursa gelirim

Kullanıcı avatarı
atamturk
Ad Soyad: Hakan Atamtürk
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen atamturk » 9 yıl 2 ay önce (28.01.2015, 16:15)

Bende katılmak isterim,zeynep hanımı tebrik ederim,birşeyler için çabalayıp didiniyor faydam olsun diye,kimse inanmak veya inanmamak zorunda değil ama eleştiri yaparken kırıcı olmamaya dikkat edelim.Merak edilen konuları telefon edip bizzat alabilirsiniz.Çalışmalarında başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Aytekin
Ad Soyad: Aytekin Kurnaz
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen Aytekin » 9 yıl 2 ay önce (28.01.2015, 18:05)

Zeynep hanım yaptığı işlerin hepsi yasal.Gerekli prosedür ile bizzat ilgileniyor.Bu fikri ilk duyunca 2011 deki hayal kırıklığımız aklıma gelmişti.Kendisini tebrik ediyor ve çalışmalarında destekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
NOZER
Ad Soyad: Burak Hacıoğlu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen NOZER » 9 yıl 2 ay önce (28.01.2015, 18:14)

Zeynep Hn,
Ben gayet ciddi bir soru sordum bilmediğimi de söyledim. Buradan yada özelden beni bir bilgilendirebilir misiniz?
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen mubi » 9 yıl 2 ay önce (28.01.2015, 21:03)

DÜZCE MARTİ HAVACİLİK yazdı:merhaba ,

öncelikle güzel dileklerde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim...
diğer arkadaşlara da herkes kalbi ve fikri neyse onu söyler diyorum.....

ve haddini ve seviyesini bilmeyenlere cevap vermeyeceğim.

ve biz elimizden geldiğince samimi bir şekilde kendi ihtiyacımızı karşılamak için bir çalışma yapmaya çalışıyoruz. ...
katılan katılır katılmayan katılmaz..

muhaarrem bey sorularınıza cevap : sizi tanımıyorum ama madem aklınıza takılan sorular oldu cevaplayayım ...
1-para toplamıyorum,
2-adres dernek merkezimizin adresi ,
3- isterseniz evrakları DÜZCE GENÇLİK HİZMETLERİ İL SPOR MÜDÜRLÜĞÜ DÜZCE ADRESİNE YOLLAYABİLİRSİNİZ.( ZEYNEP KARA VEYA ŞUBE MÜDÜRÜ GÜLAY ercan adına yollayabilirsiniz)
4- evraklarını yollayanlara para için hesap numarası verilecek ..
5-düzce martı havacılık başkanı olarak bu başlığı açma yetkimm var ve para toplamaya dernek adına var ama biz para toplamıyoruz...
6-tüm bu soruları sorma hakkını siz nerden ve nasıl buluyorsunuz bende sizden soruyorum siz kimsiniz ?

Cevaplar için teşekkür ederim. Çok hassas bir konuda başlık açtınız. Size ters gibi gelebilecek cevapları veren arkadaşlara kızmayın, tepede başınıza kötü bir şey gelecek olsa yardımınıza ilk onlar koşarlar. Hepsi güzel insanlardır.
Ben kim miyim? Kısaca formun bir üyesiyim. Uzunca, Hava sporları federasyonuınun açmış olduğu yamaç paraşütü yardımcı eğitmenlik kursuna alınmayan ( Spor Eğitim daire Başkanlığının Antrenör olma yönetmeliğinin bana öncelik tanımasına rağmen ) 25 yıllık Beden eğitimi öğretmeniyim. Bu yüzden başlık çok ilgimi çekti.
İşin ilginç yanı nedir biliyor musunuz? Bu başlık açıldıktan sonra '' Düzce antrenörlük kursu açıyormuş bizim il temsilcisi ( Antalya GOSF temsilcisi ) uyuyor mu? '' diye sorduğumda, İl temsilcisi arkadaşımızın yanıtı şöyle oldu. Kendisine '' Ödenek yok '' demişler. Şimdi ilginç bir sonuç ortaya çıkıyor. Ya bizim il temsilcisi atıyor, Ya Zeynep hanım atıyor, Ya Düzce İl spor Müdürü atıyor, Ya GOSF atıyor, Ya da ben atıyorum...
Gelişmelerden bizi haberdar ederseniz memnun oluruz Zeynep Hanım. Size iyi çalışmalar.

Kullanıcı avatarı
Adem Tırpancı
Ad Soyad: Adem Tırpancı
Aldığı Beğeni: 7 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen Adem Tırpancı » 9 yıl 2 ay önce (28.01.2015, 22:51)

Hayatî risk taşıdığı için dağcılık gibi istisna branşlardan birisi yamaç paraşütü. Dağcılıktan örnek verecek olursak; Türkiye Dağcılık Federasyonunun 8 adet eğitimi var. Bunlar;

Yaz temel, yaz gelişim, ileri kaya, yaz arama - kurtarma
Kış temel, kış gelişim, ileri kar buz, kış arama - kurtarma

Bu 8 eğitimi başarıyla bitirenler dağcılık 1. kademe yardımcı antrenör yetiştirme kursuna KATILMAYA hak kazanır (ANTRENÖR OLMAZLAR). Yani demek istediğim bu kurs açılacaksa bile kursiyerlerin en az P5 sertifikaya sahip olmaları şartı aranmalıdır.

Son olarak, böyle bir kurs olacaksa bile bu duyuruyu Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonunun yayınlaması gerekirdi.

Kullanıcı avatarı
tunahan yz
Ad Soyad: Tunahan Yavuz
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen tunahan yz » 9 yıl 2 ay önce (29.01.2015, 20:42)

ilginc

Kullanıcı avatarı
DÜZCE MARTI HAVACILIK
Ad Soyad: Zeynep Kara
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen DÜZCE MARTI HAVACILIK » 9 yıl 2 ay önce (29.01.2015, 20:55)

merhaba arkadaşlar,

güzel dilekleriniz ve desteğiniz için teşekkür ederim ....

arkadaşlar bu işin olması ve hepimizin bundan faydalanması önemli bence bunun kimin yaptığının hiç önemi yok sadece yasal olması önemli....

benim aramamı isteyen arkadaşlar o kadar zaman sıkıntısı yaşıyorum ki ..... kimseyi arayamam ama arayan olursa da sorularınızı cevaplarım...

ve muharrem bey ... kimse atmıyor ... kimsenin atmaya da ihtiyacı yoktur. biz bu işi yapmak için niyetlendik yola çıktık inşallah olur ... elimizden gelen cabayı sarf ediyoruz.

inşallah buradaki arkadaşlarla hep birlikte bir uçuş yapma imkanımız olur ve muharrem beyin dediği gibi olur.
bizim kimsenin etlisine sütlüsüne karışmak ve piyasada rakip olmak gibi bir derdi yok ..ben 48 yaşında biriyim tek amacım bu sporu yıllarca zor şartlarda ve sıkıntılarda yapmış biri olarak gençlerin bu sıkıntılarla karşılaşmaması ve yaşadığım yer olan Düzce'de de bu sporun tanınması ..
katılmak isteyen arkadaşlar bende katılırım demesin evraklarını hazırlayıp 8 şubata kadar dernek veya gençlik spor il müdürlüğü adresimize yollaya bilirler.

saygılarımla.

Zeynep KARA

Kullanıcı avatarı
DÜZCE MARTI HAVACILIK
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen DÜZCE MARTI HAVACILIK » 9 yıl 2 ay önce (29.01.2015, 21:02)

arkadaşlar duydunuz mu bilmiyorum ama çok tartışmayı sevdiğinizi gördüm size tartışacagınız bir bilgi daha vermek istiyorum....

öncelikle hayırlı olsun diyerek ...

gelişmekte olan spor federasyonundaki havacılık branşı as başkanımız var artık ...
arkadaşımıza yeni görevi hayırlı olsun derken camiayada hayırlı olsun diyorum..

saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
SilverCloud
Ad Soyad: Muharrem Kılıç
:
Yarışma Pilotu 300+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 62 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen SilverCloud » 9 yıl 2 ay önce (29.01.2015, 21:18)

Zeynep Hanım selamlar,

İlk ilanınızı yayınladığınız günden beri olan gelişmeler konusunda bizleri aydınlatabilir misiniz?

-İlanınıza gösterilen "tuhaf" tepkileri İl Spor Müdürlüğü'ndeki görevlilerle paylaşıp, muhtemel sebeplerinin neler olabileceğini tartışma fırsatınız oldu mu?

-İl Spor Müdürlüğü ile ilgili Federasyon veya Bakanlık arasında konu hakkında bir yazışma gerçekleştir mi?

-Gerçekleşti ise aldıkları cevap, önerilen yol yöntem ne oldu?

-Eğitim programı, eğitmenler vs. gibi konularda netleşen yeni bilgiler var mıdır?

-Bu geçen süre içerisinde aldığınız başvuru sayısı kaçtır, başvuru sahiplerinin seviyeleri nedir?

Saygılar...

Kullanıcı avatarı
zorhedef
Ad Soyad: Mustafa Atsız
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen zorhedef » 9 yıl 2 ay önce (30.01.2015, 00:15)

evet benimde merak ettiğim önemli bir şey var : katılımcının seviyesi hakkında bir kısıtlama varmıdır ? ben aktif olarak 8 yıldır uçuyorum ama sertifikam P2 seviyesinde belirli bir seviye istenmiyorsa katılmak isterim doğrusu :)

Kullanıcı avatarı
alp78
Ad Soyad: Taner Alp
Aldığı Beğeni: 34 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen alp78 » 9 yıl 2 ay önce (30.01.2015, 13:33)

Zeynep Hn. iyi niyetli olarak birşeyler yapmak istiyorsunuz belki ama girişiniz züccaciye dükkanına giren fil gibi olmuş :) naçizane tavsiyem bu konuda resmi dayanakla veya belgelerle gelmeniz. para yatırılıcaksa resmi kurum hesabına yatırılması.
daha önce hiç olmamış birşeyi camiaya tepeden inme bir şekilde ve hiç adı sanı duyulmamış bir dernek adına resmi dayanaksız olarak düzenlemek tabii ki tepkilere sebep olur. herkesin ortak kaygısı altyapı olmadan bu işin olmayacağı. eğitimi kim verecek, sertifakalandırma dayanağı nedir, paralar kim ve ne adına toplanıyor bir sürü soru var? Düzce'de düzenlemiş olduğunuz paramotor şenliğinin sonuçlarını da göremedik maalesef. camiada sizi ve derneğizi tanıyan üyeniz olan kimse yok. Kaldı ki Düzce daha önce görev yaptığım yer olduğundan bildiğim kadarıyla pek uçulacak yerde yok. eğitim için tepe yok gibi bir sürü soru???

Kullanıcı avatarı
erenkılıc
Ad Soyad: Eren Kılıc
Aldığı Beğeni: 21 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen erenkılıc » 9 yıl 2 ay önce (30.01.2015, 17:07)

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 0816.htm#2 bunu bulabildim paylaşmak istedim. bu kurs umarım açılır ve daha sonra açılacak olanlara da örnek olur umudundayım. tartışmaların yanı sıra sanırım belge doldurup göndermekten bir zarar gelmez. bazen kurslar talep üzerine açılmaktadır çünkü. Zeynep hanım başarılar diliyorum, bununla beraber bazı soruların cevaplanması da yararlı olacaktır düşüncesindeyim.
1. resmi kurumdan bilgi alınacak kişi ve irtibat numarası
2. kursun zamanı
3. kursa katılım koşulları gibi.
Düzce il spor müdürlüğü böyle bir kurs açılması konusunda talep olduğunu fakat daha resmi bir faaliyetin olmadığını bu nedenle de ana sayfalarında duyurusunun olmadığı konusunda bilgi verdi bana. tekrardan iyi şanslar diliyorum bunu denemenizi de takdir ediyorum. olumsuz eleştirilerin yanı sıra bekleyerek sonucu görmenin daha faydalı olacağında kanısındayım. antrenörlük kursu fikri bile faydalı bir çaba. sizleri takip ediyoruz hoşçakalın.

Kullanıcı avatarı
DÜZCE MARTI HAVACILIK
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen DÜZCE MARTI HAVACILIK » 9 yıl 2 ay önce (31.01.2015, 11:47)

merhaba,

tebrikler ve eleştirilere teşekkür ederim. her ikisi de önemli yanlışları düzeltme bakımından ve devam etmek için ..

kurs tarihini soruyorsunuz
kurs tarihimiz henüz belli değil 8 şubata kadar gelen evraklarla (15 kişi en az) başvurumuzu yapacağız ve ondan sonra bu kursun tarihi belli olacak inşallah .
taner bey; düzce de evet henüz tepemiz yok am THK dan onaylatmış olduğumuz ve bu bahara hazırlamak için caba sarf ettiğimiz bir eğitim tepesi ve irtifa uçuşu için olmak üzere 2 tepe hazırlığımız var . henüz tahsisleri ile uğraştığımız için duyurusunu yapmadık.. şenlikle ilgili hava yağmurlu olduğu için katılım yapacak arkadaşlarla konuşarak bahara ertelemiştik genel bir duyuru yapmadım sonucu haklısınız yapmalıydım.
ama baharın başında bu paramotor şenliğini gerçekleştireceğiz inşallah sizleride aramızda görmekten onur duyacağız.
düzce gençlik merkezinde şube md GÜLAY HANIMdan bilgi alabilirsiniz .

şunu söyledim tekrarlıyorum ....
biz dernek olarak geçmişte yaşanan olaylardan haberdar değildik ve sadece kendi ihtiyacımız olan antrenör ihtiyacını karşılamak üzere
yola çıktık ama geçmişte yaşanan olaylardan ve şimdiki tepkilerden habersiz olarak ....
inşallah bu eğitimi gerçekleştirebiliriz ve camiaya faydalı bir şey olur. hepimiz faydalanırız . tanınmamış olmamız bu işi yapmadığımız ve bilmediğimiz anlamına gelmesin 1985 den beri önce serbest paraşüt sonra planör ve model uçak öğretmenliği ile hobi olarak amatörce ilgileniyorum ve gençlerin bu sporu daha kolay ulaşımına ve yapmasına olanak sağlamak amaçlı yola çıktık. inşallah başarılı oluruz ve buradaki arkadaşlarla da tanışır ve birlikte uçuşlar gerçekleştiririz.

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
Extasy
Ad Soyad: Erdem Akcan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen Extasy » 9 yıl 2 ay önce (31.01.2015, 12:24)

Benim anlayamadığım konu şu....... siz şimdi sadece aşağıda belirlemiş olduğunuz evraklarla ve kriterlerle yani

Lise veya üstü diploma
Sağlık raporu
Sabıka kaydı
Kimlik fotokopi 18 (yaştan büyük)
Cezasızlık belgesi
4 foto
250 TL

1- yamaç paraüşütü hiç görmeiş
2. yp ile hiç uçmamış
3. havacılıkla ilgilenmemiş
4. p2 srtifikası bile olmayan listeyi daha uzatabilirim
vs

gibi insanlara da sadece yukarıda yazılı evraklarla eğitmenlik ( antrenörlük ) lisansı yada herneyse verecekmisiniz ?.....

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen ymcbayraktar » 9 yıl 2 ay önce (31.01.2015, 14:30)

Arkadaşlar Antrenorlukle ilgili soruların muhattabi bence Zeynep hanim değil GSGM antrenör yonetmeligidir tüm federasyonlarda antrenör kurslarında alinmasi zorunlu ortak dersler vardır Fizyoloji. Anatomi Spor psikolojisi Antrenman bilgileri Beslenme vs gibi dersleri Universitelerimizin spor bolumundeki hocalar yada Gsgm nin egitmenleri verirler bunlardan başka 2. kisimda da beceri ve o sporla ilgili eğitim ve öğretim metodları ogretilir bir spor bransinda Antrenor yoksa o spor bransinin dahil olduğu uluslar arasi federasyondan yani FAİ den Eğitmen talebinde bulunulur bu tur kurslarda Beden eğitimi öğretmenleri ile spor akademisi mezunları ilk bölümdeki dersleri okuyup diploma aldiklari icin ilk bölümden muaf tutulurlar bu tur kurslarda milli sporcular ve Beden Eğitimi öğretmenlerine öncelik taninir acilacak kurslarda talep kursiyer sayisindan fazla olursa önce milli sporcular Beden eğitimi ve spor yuksek okulu mezunları o spor bransinda lisanslı yuksek okul mezunlari Lise mezunları seklinde sıralama devam eder bir spor bransinda Antrenör yoksa spor akademisi veya beden eğitimi yuksek okulu mezunu usta sporcular usta eğitmen sifatiyla görev yaparlar bütün bu Yazdiklarim GSGM Antrenör yönetmeliğinde bulunmaktadır bununla ilgili detaylı bilgileri ordan alabilirsiniz
Mehmet Bayraktar
Bed Egt Ört
Tokat sportif havacilik klb Bsk

Kullanıcı avatarı
Extasy
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen Extasy » 9 yıl 2 ay önce (31.01.2015, 15:08)

Mehmet başkanım konu başlığını ve içeriğini muhakkak okmuşsunuzdur ancak ...konunun sizin söylediklerinizle bir ilişkisi yoktur.kaldı ki zeynep hanım kendi ihtiyacımızı karşılamak amacıyla diyor.. saygılarımla... tokat taki arkadaşlara selamlar

Kullanıcı avatarı
Bülent ÖNER
Ad Soyad: Bülent Öner
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen Bülent ÖNER » 9 yıl 2 ay önce (31.01.2015, 16:18)

Jose Mourinho: Tercümanlıktan teknik direktörlüğe. “Benim futbol hayatımda koca bir sıfır var."

Arsene Wenger: 1. Lig takımlarından Strasbourg’da sadece 3 maça çıktı. 1981’de Strasbourg genç takımında teknik direktörlüğe başladı. 1984’ten sonra sırasıyla Nancy, Monaco ve Nagoya Grampus’u (Japonya) çalıştırdı. 1996’dan beri de Arsenal’de görev yapıyor.

Bülent ÖNER: Bankacılıktan, YP antrenörlüğüne.

Bizim yamaç paraşütünde neden olmasın. Zeynep hanım destekliyoruz. Keşke zamanım olsa, katılmak isterdim.

Kullanıcı avatarı
Extasy
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen Extasy » 9 yıl 2 ay önce (31.01.2015, 17:06)

Bülent abi bu iş teknik direktörlükle nasıl aynı kefeye koyabildiğini anlayamadım... futbolo fifa manager 2015 te de yapabilirsin ama sen uçmayı bilmeden hadi s.i.v yaptırda görelim....yani aşağıda yazılan listedekiler elinde oldun hadi hadi ben yp antrenörü olacağım....yani olmaz demiyorum ama bu kadar basite indirgenmemeli diyorum..... saygılar sizleri çok özledim bu arada.. en kısa zamanda görüşmek dileğiyle

Lise veya üstü diploma
Sağlık raporu
Sabıka kaydı
Kimlik fotokopi 18 (yaştan büyük)
Cezasızlık belgesi
4 foto
250 TL

Kullanıcı avatarı
denisi
Ad Soyad: Denis Surroi
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen denisi » 9 yıl 2 ay önce (01.02.2015, 16:55)

Zeynep hanim: ayrıca meratör isterse bu ilanı silebilir bence hiç bir sakınca yok hatta memnun olurum ...
Mutlu bey: Madatör konuyla ilgilenirse sevinirim.

Kimdir bu merator, madator ?! https://www.youtube.com/watch?v=YjiZPkmdioE