dolandırıcı sahtekarlara dikkat

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
avnican
Ad Soyad: Avni Uzun
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

dolandırıcı sahtekarlara dikkat

Mesaj #1 gönderen avnican » 9 yıl 5 ay önce (16.10.2014, 18:39)

Arkadaşlar Erdoğan Şanslı isimli sahsa sıfır paramotor marş motoru gönderdim aradan altı ay geçmesine rağmen parasını alamadım. Ama bişekilde oparayı onda bırakmayacağım. Bu şahısla alışveriş yapacaklar tekrar düşünsün. Ben yandım siz yanmayın. Kazasız uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
007taner
Ad Soyad: Taner Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen 007taner » 9 yıl 5 ay önce (21.10.2014, 23:10)

Erdoğan şanslı inkar etmedigine göre sanırım Avni uzun un dedikleri malesef dogru...

Kullanıcı avatarı
avnican
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen avnican » 9 yıl 5 ay önce (22.10.2014, 12:05)

Taner hocam adam kaşarlanmış artık cevap vermeye tenezzül bile etmiyor.
Benim anlamadığım hala insanlar bu gibi dolandırıcılara pirim yaptırıyor. Ama şart olsun iş paradan çıktı o paranın kat kat fazlasını ona ödettirmezsem bende adam değilim

Kullanıcı avatarı
007taner
Ad Soyad: Taner Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen 007taner » 9 yıl 5 ay önce (24.10.2014, 19:14)

Avni hocam burdan anında göremeyecegini düşünerek öazel mesaj attım ve face dende yazacagım cevap vermezse artık...
özel mesaj ve face den gönderdiğim mesaj örnegi

Erdogan bey Avni Uzun sizin hakkınızda bir ithamda bulunuyor sizin diyeceginiz varsa konu http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=15349
bu sayfadadır ben bu camiada dolandırıcılk yapanların bek fazla kişi dolandıramadan acıga cıktıgını cok gördüm sizinde sözhakkınızı burdan kullanın ayrıca face den de mesaj atacagım burdan geç göreceginizi düşünerek faceden baktıgınızı gördüğümde bu forumdan bildirecegim cevap vermezseniz.

Kullanıcı avatarı
Erdoğan
Ad Soyad: Erdoğan Şanslı
Aldığı Beğeni: 7 / 31
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Erdoğan » 9 yıl 5 ay önce (25.10.2014, 08:09)

Avni Uzun haklıdır, kendisini malesef çok mağdur ettim, o yüzden de cevap veremiyorum. Söylenecek bir şey yok. Paramotor Eğitmenliği pek karlı bir iş değil gördüğünüz gibi. Dolayısıyla ben üçkağıtçı bir kişiyim o zaman. En son Okul çalışmalarım için yeni bir Motor almak zorunda kaldım. 6500 TL lik bir ödemeyi çok kısa zamana sığdırmak zorunda kaldım. Kiralarımı, faturalarım, ailemi ve Avniyi mağdur etmek zorunda kaldım. Arkadaşlarım bu memlekette Paramotor eğitmeni olmak budur. Avni de bana çok güzel bir üçkağıtçı reklemı yaptığı için ve yeni öğrenciler bula bilmemi engellediği için parasını alabilmek için birazcık daha beklemek zorunda olacak.
Avnicim sana ödeyecek henüz param yok. bu şeklide devam edersen ve ben öğrenci bulmamı engellemeye devam edersen daha çok bekleyeceksin güzel kardeşim....

Kullanıcı avatarı
ert
Ad Soyad: Ertan Özcan
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ert » 9 yıl 5 ay önce (25.10.2014, 23:29)

Alışverişlerde peşin parayla ve referansla iş yaparsanız bu tarz mağduriyetler yaşanmaz. İki tarafa da geçmiş olsun..

Kullanıcı avatarı
nidaakiz
Ad Soyad: Nida Akiz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen nidaakiz » 9 yıl 3 ay önce (09.12.2014, 10:03)

Ben hayatımda hiç bu kadar "PİŞKİN" ve bir o kadar da "AHLAKSIZ" bir savunma görmedim.

REZALET!!!!

Bunun hırsızlıktan arta kalan yanı nedir?

Eğer ödeyemiyorsan niye aldın?

Madem ödeyeceksin niye ödemiyorsun?

Ödeyemiyorsan neden aldığını zararsız ise geri vermiyorsun.

Erdoğan Şanslı, seni şahsen hiç tanımadığım halde bunları çok rahatlıkla yazabiliyorum. Neymiş madur olmuşmuş. Ondan dolayı da madur etmişmiş.

Bu dünyada kimse senin maduriyetini çekmek zorunda değil.

Bir kez daha, BÜYÜK REZALET!

Sizler ifşa olun ki bu millet bir nebze de olsa temizlensin.

Kullanıcı avatarı
Ninja
Ad Soyad: Onur Aksak
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Ninja » 9 yıl 3 ay önce (11.12.2014, 15:36)

Dünkü adamları eğitmenliğe soyunup milletin canını malını tehlikeye atanları ifşa edince polemik diyip konu kilitlenip mesajlar siliniyor.Erdoğana hırsız ve dolandırıcı olarak ilan edince sorun yok. Gayet demokratiksiniz tebrik ediyor herkese iyi uçuşlar diliyorum..

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen bartsay » 9 yıl 3 ay önce (11.12.2014, 15:55)

[quote="Ninja"]Dünkü adamları eğitmenliğe soyunup milletin canını malını tehlikeye atanları ifşa edince polemik diyip konu kilitlenip mesajlar siliniyor.Erdoğana hırsız ve dolandırıcı olarak ilan edince sorun yok. Gayet demokratiksiniz tebrik ediyor herkese iyi uçuşlar diliyorum..[/quote]
+1
benim de bazı arkadaşlardan alacağım var,
bazısı 1 yıl geçti.
elbette her arkadaştan aynı sabrı veya tahammülü beklemek zorunda değiliz
Erdoğan Şanslı bildiğim kadarı ile bu şekilde davranacak bir arkadaş değildir ancak demek ciddi zor durumda

Kullanıcı avatarı
ArifBakkaloğlu
Ad Soyad: Arif Bakkaloğlu
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ArifBakkaloğlu » 9 yıl 3 ay önce (18.12.2014, 11:30)

Erdoğan bu Arkadaşı mağdur etmen hiç de hoş değil. Insan itibarı ile yaşar. Derhal adam Dan aldığın malzemeyi iade etmen gerekiyor. Itibarsız yaşanmaz. Ayağına kurşun sıkmışsın.

Kullanıcı avatarı
senerbayraktar
Ad Soyad: Sener Bayraktar
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Alış veriş

Mesaj #11 gönderen senerbayraktar » 9 yıl 2 ay önce (05.01.2015, 15:52)

Arkadaşlar
Ben erdoğanı az çok tanıyorum
Borçunuzu öder biraz sabır edelim.dünya hali

Kullanıcı avatarı
avnican
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen avnican » 9 yıl 2 ay önce (23.01.2015, 00:07)

Sayın Erdoğan Şanslı
Şahsına yönelik başlattığım icra takibine yönelik yapmış olduğun itiraz bugün elime ulaştı icra dairesi takibin durdurulmasına karar vermiş. Fakat sen buradan alanen borçlu olduğunu itiraf ediyorsun sonrada icra dairesine borcum yok diyorsun. Bu aşamadan sonra sulh hukuk mahkemesine şahsına yönelik alacak davası açacağımı, delil olarak kargo makbuzlarını ve forum sayfasındaki bu yazışmaları ekleyeceğimi ve sana malzememi verip paramı alamadığıma şahit olan kişileri şahit göstereceğimi bilmeni isterim. Bana borcun olan 950TLyi ödemen için 15 Mart 2015 tarihine kadar sana süre veriyorum. Bu tarihten sonra yasal faizleri ve avukat paralarıyla senden kat kat fazlasını tahsil edeceklerdir. Bilgine tebliğ edilir.
Sevgili Forum Kullanıcıları
Camiada pek çok kişiye maddi ve manevi desteklerim olmuştur bilen bilir . Arkadaş biraz iyi niyet göstergesi gösterseydi ben o parçayı bağışlardım. Kimlere neler verdiğimi verdiğim arkadaşlar yazsın ben değil.
SİZLERİN BAŞINI BÖYLE BİR POLEMİKLE AĞRITTIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM, AMA İSTEDİMKİ KİMLERLE İŞ VE ALIŞVERİŞ YAPACAĞINIZI BİLİN
Herkese Kazasız Uçuşlar Diliyorum
Dosya ekleri
Erdogan_İcra.jpg

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen PROFLY » 9 yıl 2 ay önce (23.01.2015, 02:26)

Öncelikle merhaba. Konuyu daha öncede görüyordum ama yazmadım. Avni Beyin son paylaşımından sonra yazmaya karar verdim. Yazdım mı biraz uzun olabiliyor, kusura bakmayın.. . Hem sizi, hem Erdoğanı şahsen tanımadığımı da belirtmek istiyorum.

Aslında forumda direk ithamlara dayalı; dolandırıcı, sahtekar, iftiracı, yalancı vb. gibi başlık ve konuları kişilerin şahsiyetlerine yönelik ağır suçlamalar olması sebebi ile çok hoş bulmuyorum. Keşke olaylar bu aşamalara gelmese, bu durumlar yaşanmasa.

Avni Bey, Bartu daha iyi bilir ama benimde alacaklarım olması sebebi ile yasal konuları biraz biliyorum., Anladığım kadarı ile, elinizde senet, çek, fatura yada sözleşme gibi ticari evrak olmadığı için ilamsız takip diğer adı ile Örnek7 takip başlatmışsınız, bu tür takipte itiraz süresi 7 gündür ve borçlu itiraz ederse takip düşer, etmezse borcu kabullenmiş sayılır. Erdoğan buna itiraz etmiş, sizde dava yoluna gitmeyi düşünüyorsun. Forumdaki yazı önemli bir delildir, zaten borcu olduğunu kabullenmiş, bence kazanırsınız. Bundan sonrası için, objektif olarak durumu değerlendirmeye çalışacağım.

Siz haklısınız, mal yollamışsınız, parasını alamamışsınız, bu kadar süre canınız sıkılmış.. Bu parayı yolda düşürseniz bu kadar üzülmediniz, çünkü durumu hazmedemiyorsunuz.

Erdoğan açısından bakarsam; tanımıyorum ama Erdoğan aslında camiada adı duyulan birisi, zor durumda sanırım ki ödeyemiyor, yoksa 950 TL büyük para değil, bu durum yaşanmazdı. Hayat inişli çıkışlı, inşallah toparlar. İsim en büyük sermayedir. Bir zamanlar maddi zorluğa bende düştüm, ama insanların güveni ile işlerimi sürdürebildim ve toparlandım. Erdoğan keşke itiraz etmeseydi, bu bence hoş olmamış. Sizinle görüşüp ödeme taahhüdünde bulunsaydı, ne zaman ödeyebileceğini söyleseydi. Siz anlaştıktan sonra zaten icra işlemi yaptırmazdınız, yasal süreci askıya alırdınız. Malı geri yollasaydı ya da artık elinde değilsede, en azından; ödeme imkanım hiç yok, süre veremiyorum, hakkını helal et, günün birinde durumumu toparlarsam ödeyeceğim deseydi.

Bu noktadan sonra açacağınız davayı kazanacak da olsanız bir süre daha bu durum canınızı sıkacak, ve yasal süreçle uğraşacaksınız. Hem sizin daha fazla mağdur olmamanız, hem de Erdoğanın bu parayı diğer masraf ve faizlerle fazlasıyla ödememesi ve kötü intibayi düzeltmesi için, ikinizide yada kendisini tanıyan arkadaşlar irtibat kurup, bir çözüm yolu bulurlarsa, 15 Mart değilde siz biraz daha süre tanıyıp, belirli vadelerle ödese, ikiniz açısından da daha iyi olur diye düşünüyorum. İnşallah siz bir an önce tahsilatınızı yaparsınız, kafanız rahatlar, oda ekonomik durumlarını ve işlerini toparlar.. Yoksa bence zaten sonuç belli, umarım tatlılıkla biter.

Sevgiler..