Akşehir XC Open 2014 18-19-20 Temmuz

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen afsin » 9 yıl 8 ay önce (25.07.2014, 08:26)

SilverCloud yazdı:Arkadaşlar Allah aşkına herşeyi kendinize yontmadan düşünmeye çalışın biraz. Siz orada üç gün geçirdiniz diye tüm organizasyon üç gün sürmüyor. Organizasyonda görevli arkadaşlar, hazırlık sürecinde orada belkide günler, haftalar geçirdiler. Defalarca gidip geldiler, orada yatıp kalktılar yediler içtiler.

Yarışmaya 172 kişi kayıt yaptırmış sadece 62 kişi ödeme yapmış. Muhtemelen hazırlıkların bir kısmını boşa çıkarmış oldu kayıt olupta Akşehir'e gitmeyen arkadaşlar. Bende dahil... Bütün organizasyon planları ve bütçe hesapları altüst oldu muhtemelen.

Kişi başı 150 TL verilmişşe 9 bin küsur para toplanmış, haftalardır orada mesai harcayan kaç kişinin masrafı var o para içerisinde hesaplayanınız var mı. Siz haftalarca mesai harcasanız karşılığında talep edeceğiniz ücret ne olurdu. Az çok hesap yapmayı bilen herkes muhtemelen bu işin zarara uğradığını tahmin edebilir...

Organizasyonun eksikleri, kişiler arasındaki sıkıntılara yorum yapma hakkını kendimde görmüyorum, orada değildim. Ama bu kadar kişinin ters köşeye yatırdığı üstelik hava koşullarından da darbe yiyen organizatörlerin ruh halini de az çok anlamaya çalışın.

Birde bu son zamanlarda çıkan "yarışma adı altında bir sektör doğması" muhabbeti var. Keşke gerçekten öyle olsa, organizatörler sırf bu işlerden kazandıkları ile geçinip, tüm zaman ve enerjilerini bu alana aktarsalar. Gerçekten profesyonel işler ortaya koysalar.

Lütfen birazda karşınızdaki insanlarla empati kurup kendinizi birde onların yerine koyun. Böyle giderse önümüzdeki seneler organizasyon yapacak kimseyi zor bulacağız.

+1

hassas bir konu sap ile samanı karıştırmadan iyi analiz etmek ve eleştirikende dozajı iyi ayarlamak lazım kırıcı olmamak gerekli..eksikleri düzgün tespit edip güzel taraflarınıda görmeliyiz.
Ulusal bazda eğitim olsun pre-pwc olsun yarışmalarımız serbest uçuş alanı olmadığı için hem org hemde pilotların sorumluluğu var..Ambulasın olması Zorunluluksa, pilotun indiğinde de sms göndermesi haber vermesi zorunludur.

@fsin

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen kakalamtahu » 9 yıl 8 ay önce (25.07.2014, 12:03)

Tezek olayına niye bu kadar takıldınız ki? İnektir, öküzdür her yere sıçar. Sonuçta dağdır burası. "Kalkış alanıdır" diye ineklere/çobanlara karşı telle mi çevrilsin? Şikayet edilmiş olan; kalkış alanındaki kurumuş tezeklerin yarıştan önce temizlenmesini istiyordunuz sanırım? Bence daha önceden yere halı serilmesi isteğinde veya şartında bulunsaydınız. Taşıması, saklanması ayrı bir olay. Avrupa' da var örnekleri. Biraz lüks sayılır. O zaman katılım ücret bedellerinin artışı kaçınılmaz olur. Bu sefer bir kısım şahıslar da "pahallı" diye şikayet edecek, gelmeyecek/gelemeyecek. Türkiye'nin fert başına düşen milli geliri ile doğru orantılı bir olay.

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen kakalamtahu » 9 yıl 8 ay önce (25.07.2014, 12:23)

Yarışma düzenleyicileri ve görevlileri angarya köle gibi maneviyat için çalışsın. Pilotlar onları daha iyi hizmet etmeleri için aşağılasın. Uçmak için gelenlerin yatağı, duşu, karnı tok olsun. Kalkış alanında açık büfe olsun. Kırmızı halılardan uçsunlar. İnişte dört çekerler ile alınsınlar. Cankurtaran da olsun. Tüm bunlar bedava olsun.
Aminnn!? :lol:

Kullanıcı avatarı
nilüfer sportif
Ad Soyad: Rasim Kuşçu
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen nilüfer sportif » 9 yıl 8 ay önce (25.07.2014, 13:52)

Elbette katilim ücreti alinsin ancak alinan ücret verilen hizmetle orantili olsun,amac sirf para kazanmaksa biz hic yarismaya gelmeden verilen hesap numarasina paralari yatiralim böylelikle tezeklerin icinden ,saglik önlemlerinin alinmadigi,bir vinsagin bile takilmadigi ortamlardan ucusa cikmayalim,organizatörlerin ego tatmin araclari olmayalim,olmayalim ki megolaman organizatörlerin cogalmamasina bir nebze katkimiz olmus olur, tezekler icinden ucmak isteyenleri engellemek gibi bir görevim yok,buyurun ucun.Iyi ucuslar.

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen SkyCloud » 9 yıl 8 ay önce (25.07.2014, 15:42)

Ilk baslardan beridir hatirlayabildigim kadariyla;

Ulkemizde Cat2 Open XC duzeyinde yarisma duzenleyenler
Muhammed Sirali : Organizatorlugu birakti
THK : Organizatorlugu birakti
Ugur Yavas : Organizatorlugu birakti
Denizli - Hilmi Ince & Isa Dal : Organizatorlugu birakti
Ucus Klubu - Yigit Yildirim : Organizatorlugu birakti
Murat Cakmak : Organizatorlugu birakti
Adem Hasgul : Organizatorlugu birakti ??
Canhavk - Tahsin Tekin : Organizatorlugu birakti ??
Mashavk - Afsin Oral : Yari-Aktif Organizator (seneye belli olur) ??
Semih Sayir : Aktif Organizator
Ikarus - Alim Yildirim : Aktif Organizator

Unuttuklarim veya yanlislik varsa kusura bakilmasin ltf.

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
Ad Soyad: Koray Kos
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen H_E_L_P_55 » 9 yıl 8 ay önce (25.07.2014, 15:49)

SkyCloud yazdı:Ilk baslardan beridir hatirlayabildigim kadariyla;

Ulkemizde Cat2 Open XC duzeyinde yarisma duzenleyenler
Muhammed Sirali : Organizatorlugu birakti
THK : Organizatorlugu birakti
Ugur Yavas : Organizatorlugu birakti
Denizli - Hilmi Ince & Isa Dal : Organizatorlugu birakti
Ucus Klubu - Yigit Yildirim : Organizatorlugu birakti
Murat Cakmak : Organizatorlugu birakti
Adem Hasgul : Organizatorlugu birakti ??
Canhavk - Tahsin Tekin : Organizatorlugu birakti ??
Mashavk - Afsin Oral : Yari-Aktif Organizator (seneye belli olur) ??
Semih Sayir : Aktif Organizator
Ikarus - Alim Yildirim : Aktif Organizator

Unuttuklarim veya yanlislik varsa kusura bakilmasin ltf.

organizatörler nasıl paralar kazanıyorsa millet doygunluğa ulaşıp bu işi yapmayı bırakmış. :++: sede 3 kişi kalmış :o bu gidişle onlarda doygunluğa ulaşır biz bize kalırız ondan sonra

anlayana inceden nameler

Kullanıcı avatarı
Elif Krktk
Ad Soyad: Elif Kurukütük
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen Elif Krktk » 9 yıl 8 ay önce (27.07.2014, 01:28)

Yarışmaya katılan biri olarak buraya yazma ihtiyacı duydum..
Belki çok yarışma tecrübem yok ama bu sene katıldığım yarışmalarla kıyaslayınca eksiklikleri görmemek için kör olmak gerekir...
1- En büyük eksiklik olarak ilk gün sağlık ekibinin olmaması.
(bu bir sıradan uçuş veya festival değil yarışma tepede sağlık ekibi bulundurmak zorundasın. Ambulans çok meşguldü gibi bir bahane olamaz gerekirse saati parayla tutulmuş bir ekip orda durmak zorunda)
2-Yarışamcılara gösteriler tutum ve davranış.
( Her ne için gelmiş olursa olsun o kişi senin yarışmana ücret ödeyip katılmış tepede azarlar şekilde konuşmak yanlış bir davranış. Sen belge alacaksın diye 30 km task mı yapıcam bu kadar insanın güvenliğini tehlikeye sokamam gibi bir cümle söyleyip sağlık ekibinin olmayışı tam bir saçmalıktı.)
3-Tepede tezgah kurulması.
(25 kuruşluk suyun tepede 1 liraya satılması tam bir saçmalıktı. Elbette kimse 1 lira paranın hesabını yapmaz ama bütün bunlar üst üste gelince doğal olarak insanların gözüne battı.)
4-Ekip yetersizliği.
(Yarışmacılardan önce kalkış yapacak bir görevli pilot yoktu.)
5-Ekipman yetersizliği
(Ben yarışmacı pilotum oraya yarışmak için gelmişim benim bedenime göre tişört veremiyorsan ,bana harita kalmadı diyebiliyorsan, kupasız küçük bir madalya ile geçiştiriyorsan ne anlamı kaldı.)

Sonuç olarak insanların aklında= ben para yatırdım hizmet göremedim neden bu şekilde oldu ??? gibi bir çok soru işareti kaldı.

Kullanıcı avatarı
eseslimturk
Ad Soyad: Ayhan Öztürk
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

gedil köyü benim kankiler

Mesaj #48 gönderen eseslimturk » 9 yıl 7 ay önce (30.07.2014, 23:18)

gedil köyü benim kankiler
Dosya ekleri
kankiler.jpg
akşehir gedil köyü benim kankiler